وقوع ریزگردها و افزایش غلظت گرد و غبار تا اواسط هفته در استان کرمان ادامه دارد

رئیس مرکز هواشناسی کرمان گفت: افزایش غلظت ریزگردها، گرد و غبار و وزش باد نسبتاً شدید تا اواسط هفته به طور متناوب در استان کرمان ادامه دارد.

به گزارش کرمان نو به نقل از تسنیم، حمیده حبیبی با اشاره آخرین وضعیت جوی هوا در استان کرمان اظهار داشت: روز قبل در بسیاری از مناطق استان شاهد وزش باد و خیزش گرد و غبار بودیم.

وی افزود: با توجه به پایداری که شب قبل در هوا استان ایجاد شد این گرد و خاک در بسیاری از مناطق استان ماندگار و باعث شد در بعضی از مناطق شمال و شرق استان کاهش دید افقی و افزایش غبار را داشته باشیم.

رئیس مرکز پیش بینی هواشناسی کرمان با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود در ساعات بعد از ظهر بر سرعت وزش باد در اکثر مناطق استان افزوده شود، گفت: این وزش باد قطعاً مقداری غبار را جابه‌جا خواهد کرد که انتظار داریم در این مناطق از میزان غبار کاسته شود.

وی با بیان اینکه این شرایط، به صورت متناوب طی روزهای آینده در سطح استان ادامه خواهد داشت افزود: وزش باد و افزایش غلظت غبار محدود به استان کرمان نیست و این شرایطی است که در سال جاری در بسیاری از مناطق کشور به ویژه مناطق مرکزی و حتی غرب و شمال غرب کشور با آن مواجه هستیم.

حبیبی با اشاره به اینکه وزش باد نسبتاً شدید و گرد و خاک تا اواسط این هفته به طور متناوب در استان کرمان ادامه دارد، گفت: طی این مدت کاهش دید افقی، افزایش غلظت ریزگردها و گرد و غبار به‌ویژه در ساعات صبحگاهی در شمال و شرق استان دور از انتظار نیست و افزایش ابر و رگبار پراکنده و باران خفیف در شمال، غرب و جنوب غرب تا اواسط هفته ادامه خواهد داشت.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=87384
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.