کشف و ضبط سلاح‌های مجاز و غیرمجاز از شکارچیان در کرمان

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کرمان گفت: طی ۸ ماه ابتدای امسال ۱۴۹ قبضه اسلحه مجاز و ۳۲ قبضه سلاح غیرمجاز از شکارچیان در کرمان کشف و ضبط شده است.

به گزارش کرمان نو به نقل از باشگاه خبرنگاران، نادر سیدی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کرمان گفت: طی هشت ماه گذشته ۳۵۲ مورد تخلف شکارچیان در این استان کشف و همین تعداد متخلف در این رابطه دستگیر شده‌اند که در ۴۲ مورد این تخلفات از شکار قبل از اقدام، جلوگیری شده است.

او در تشریح آمار هشت ماه گذشته  تخلفات شکار در کرمان تصریح کرد: ۱۴۹ قبضه اسلحه مجاز و ۳۲ قبضه سلاح غیرمجاز طی این مدت در استان کرمان ضبط شد که ۹ سلاح از این تعداد شکاری و سه قبضه جنگی بوده است که علاوه بر محیط زیست در بخش تامین امنیت جامعه نیز تهدید به شمار می‌رود.

سیدی بیان داشت: خسارتی بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان به دلیل تخلفات انجام شده در بخش شکار غیرمجاز طی هشت ماه گذشته به محیط زیست استان کرمان وارد شده که میزان این تخلفات نسبت به سال‌های گذشته تفاوت چندانی ندارد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کرمان با اشاره به اینکه طی بررسی‌های انجام شده بسیاری از افراد به محیط زیست و شکار علاقه‌مند هستند گفت: خشکسالی‌های اخیر شرایط نامناسبی را در محیط زیست این استان به وجود آورده لذا اگر افراد بدون مجوز به شکار حیوانات بپردازند دیگر چیزی از حیات وحش باقی نمی‌ماند.

او به افراد دارای اسلحه شکاری توصیه کرد با توجه به شرایط موجود اسلحه‌ها را کنار بگذارند تا از وضعیت فعلی عبور کنیم تا بعد از این دوره گذر، پروانه‌های شکار قانونی صادر شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=81495
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.