رئیس کمیسیون اشتغال کوهبنان عنوان کرد


لزوم برخورداری کارگران معادن از ایمنی لازم

رئیس کمیسیون اشتغال کوهبنان با تأکید بر ایجاد ایمنی برای کارگران معادن گفت: باید جاده معدن مگساب بهسازی و کارگران آن از آب سالم برخوردار شوند.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، کمیته اشتغال کوهبنان به ریاست فرماندار این شهرستان با حضور رئیس دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، روسای ادارات کار، صمت، جهاد کشاورزی و سایر اعضا در سالن کنفرانس فرمانداری برگزار شد.

فرماندار کوهبنان در این نشست گفت: در سال ۱۴۰۱ حدود ۹۱۷ نفر تعهد اشتغال داشتیم که عملی شد و جا دارد از رئیس اداره کار و کارشناس اشتغال فرمانداری کوهبنان قدردانی کنیم.

مجید توکلی افزود: طی پارسال ۷۴۷ تعهد اشتغال در شهرستان داریم؛ در حالی که ۱۷۰ تعهد مربوط به بنیاد برکت است.

او بیان داشت: باید از گروه‌های جهادی که در زمینه محرومیت‌زدایی و خدمت‌رسانی مطلوب در تمام عرصه‌ها پیش قدم هستند، تشکر کنیم.

توکلی تصریح کرد: بایستی در راستای اشتغال پایدار افراد اقدام ؛ زیرا بر اساس فرهنگ مردم کوهبنان همواره باید آب باریکه جاری و ساری باشد.

رئیس کمیسیون اشتغال کوهبنان افزود: کارگران معادن همواره باید مورد تکریم و از ایمنی و بهداشت مناسب در محل کار برخوردار باشند؛ لذا باید جاده معدن مگساب تیغ‌زنی و بهسازی و کارگران این معدن از آب سالم و بهداشتی برخوردار شوند.

گسترش مزارع روناس، حمایت و فعال کردن مراکز پرورش مرغ و طیور، برنامه‌ریزی برای حمایت از کشاورزان و تلاش برای احداث گلخانه، رفع تنش آبی روستا‌ها با اجرای لوله گذاری به همت بسیج سازندگی، پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به همت سپاه، نصب پنل‌های خورشیدی و… از جمله موارد مطرح شده در این جلسه بود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=104243
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.