اعتبارات دولتی پاسخگوی نیازهای توسعه گردشگری استان کرمان نیست

مدیرکل گردشگری استان کرمان گفت: کرمان بیشترین آثار ثبت جهانی در کشور را دارد و اعتبارات دولتی پاسخگوی نیازهای توسعه گردشگری استان نیست.

به گزارش کرمان نو به نقل از تسنیم، فریدون فعالی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان با بیان اینکه کرمان دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه گردشگری بوده و یک استان غنی در بخش گردشگری است اظهار داشت: استان کرمان بیشترین آثار ثبت جهانی در کشور را دارد.

وی با اشاره به اینکه 28 اردیبهشت تا سوم خرداد هفته گردشگری است گفت: 36 برنامه در سطح استان کرمان، به‌مناسبت هفته گردشگری اجرا می‌شود و در اجرای این برنامه‌ها دستگاه‌های اجرایی استان با ما همکاری دارند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی در روز 28 اردیبهشت‌ماه رایگان است ادامه داد: موزه سیم و زر در استان کرمان در هفته گردشگری راه‌اندازی می‌شود و یک موزه بسیار جذاب است.
وی با اشاره به اینکه همایش پاسداشت نیم قرن میراث فرهنگی استان کرمان با هدف چشم‌انداز آینده در این هفته برگزار می‌شود افزود: در سال 1400 اعتبار دولتی که داشتیم، 32 میلیارد و 879 میلیون تومان، برای 39 پروژه بوده است.

فعالی با بیان اینکه عمارت شرکت فرش مرمت می‌شود گفت: در مرمت این عمارت از اعتبار معادن استان استفاده می‌شود و تاکنون 5 میلیارد تومان برای آن در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات دولتی پاسخگوی نیازهای توسعه گردشگری استان کرمان نیست بیان کرد: 15 میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار از معادن به حوزه گردشگری و میراث فرهنگی در استان کرمان اختصاص یافته که اقدام بسیار خوبی بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه در مجموع 56 میلیارد و 179 میلیون تومان اعتبار برای 45 پروژه در حوزه گردشگری استان کرمان هزینه شده است افزود: در حال حاضر این پروژه‌ها در حال اجرا هستند.

وی با اشاره به اینکه احداث موزه جیرفت از سال 86 آغاز شده و در حال حاضر حدود 120 میلیارد تومان اعتبار برای اتمام فاز اول آن نیاز داریم گفت: کاروانسرای وکیل در خردادماه افتتاح می‌شود و با بهره برداری از آن در بافت تاریخی کرمان یک هتل پنج ستاره خواهیم داشت.لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=88773
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.