فعالیت 17 تشکل مردم‌نهاد میراث فرهنگی در استان کرمان

غلامرضا فرخی در مراسم اختتامیه دوره‌های آموزشی تشکل‌های مردم‌نهاد میراث فرهنگی استان کرمان که با حضور مدیر کل دفتر امور مجامع و تشکل‌های مردم‌نهاد سازمان میراث فرهنگی کشور در محل هتل جهانگردی برگزار شد، گفت: کارگاه آموزشی توانمندسازی تشکل‌های مردم‌نهاد به مدت دور روز و در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد.
به گزارش ایسنا، وی افزود: در این کارگاه مباحثی چون گردشگری پایدار، پایداری گردشگری در مفهوم و عمل، روش‌های تعامل با جامعه محلی ، نقش و فعالیت تشکل‌ها در زمینه حفظ میراث فرهنگی، احیاء صنایع دستی بومی و ترغیب جامعه به ارتباط هر چه بیشتر با آنها تدریس شد.
فرخی با اشاره به اینکه صندوق‌های کارآفرینی می‌توانند به توسعه تشکل‌های مردم‌نهاد به‌ویژه در حوزه میراث فرهنگی کمک کنند، تصریح کرد: حمایت از سازمان‌های مردم‌نهاد(سمن ها) موجب پویایی و ایجاد روحیه در بین اعضاء این تشکل‌ها خواهد شد.
وی با بیان اینکه استان کرمان دارای جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و گردشگری فراوانی است که استفاده بهینه از این آثار نیازمند همکاری و مشارکت مردم است، بیان کرد: حق استان کرمان در حوزه گردشگری محقق نشده است و امیدواریم بابرگزاری این چنین جلساتی و حضور همیشگی تشکل‌های مردمی در کنار اداره کل میراث فرهنگی بتوانیم موفق‌تر از گذشته عمل کنیم.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه امروز نقش تشکل‌های اجتماعی فراتر از گذشته شده است، گفت: یکی از مؤلفه‌های پیشرفت کشور وجود تشکل‌های مردمی قوی و تاثیرگذار در کنار بخش دولتی و خصوصی است.
فرخی با بیان اینکه در حال حاضر استان کرمان دارای ۱۷ تشکل مردم نهاد در حوزه‌های میراث فرهنگی و گردشگری است، تأکید کرد: خوشبختانه این تشکل‌ها در سال‌های اخیر در حوزه‌های مرمت، حفاظت و نگهداری از بناهای تاریخی همکاری خوبی با این اداره کل داشته‌اند که جای تقدیر دارد.
لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=24942
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.