رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان بافت:


ورود به غارهای طرنگ و جفریز بافت کرمان بدون مجوز ممنوع شد

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان بافت گفت: ورود افراد محلی، غارنوردان و تورهای گردشگری بدون مجوز اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان به غارهای طرنگ و جفریز شهرستان بافت ممنوع شد.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان بافت گفت: ورود افراد محلی، غارنوردان و تورهای گردشگری بدون مجوز رسمی به غار طرنگ و جفریز به‌منظور پیشگیری از آسیب‌های بیشتر به این غار و همچنین جلوگیری از آسیب‌های به وجود آمده ممنوع شد.

علی نجفی‌نژاد به ثبت ملی غارهای جفریز و طرنگ در فهرست آثار ملی و اهمیت حفاظت آن برای نسل آینده اشاره و تصریح کرد: قوانین و ضوابط خاصی در خصوص حفاظت از طولانی‌ترین غار استان کرمان در دستور کار قرار دارد.

 او در ادامه افزود: ازآنجایی‌که غار طرنگ از نوع غارهای درجه یک محسوب می‌شود، به‌منظور جلوگیری بیشتر از آسیب‌های وارده هر گونه ورود به غار بدون هماهنگی ممنوع است و در صورت امتناع از عمل به قانون، برای متخلفان پرونده قضایی تشکیل خواهد شد.

 شهرستان بافت، منطقه‌ای کوهستانی و سردسیر بوده که به آن لقب بام کویر ایران داده شده است از جاذبه گردشگری شهرستان بافت می‌توان به غار طرنگ (طولانی‌ترین غار استان کرمان)، غار جفریز (زیباترین غار استان کرمان) و غار شب‌پره خَبر اشاره کرد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=116794
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.