پیش‌بینی هواشناسی استان


ناپایداری‌های جوی تا پایان هفته میهمان کرمانی‌ها است

رئیس اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: تا آخر هفته شرایط برای وقوع ناپایداری‌های جوی به صورت افزایش ابر و رگبار پراکنده باران فراهم است.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از باشگاه خبرنگاران،‌ حمیده حبیبی گفت: تا آخر هفته، شرایط برای وقوع ناپایداری‌های جوی به صورت افزایش ابر و رگبار پراکنده باران فراهم است؛ اما امروز در نیمه جنوبی استان کرمان احتمال رگبار پراکنده باران بیشتر است.

او با اعلام اینکه هم اکنون آسمان استان کرمان صاف تا کمی ابری است، افزود: تا آخر هفته در ساعات بعدازظهر شرایط برای وقوع ناپایداری‌های جوی به صورت افزایش ابر، رگبار پراکنده باران و وزش تند باد‌های لحظه‌ای در ارتفاعات مرکزی و جنوب غرب استان کرمان دور از انتظار نیست.

رئیس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان بیان داشت: طی این مدت با توجه به نوع بارش‌ها به صورت رگبار‌های پراکنده باران، جاری شدن روان‌آب‌ها از بالادست، سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی و جاری شدن مسیل‌ها دور از انتظار نیست.

او بیان داشت: وزش باد و گردوخاک در جنوب شرق استان و همچنین در سایر شهر‌ها افزایش ابر پدیده غالب جوی است.

حبیبی تصریح کرد: کهنوج و منوجان در ۲۴ ساعت گذشته با دمای ۴۴ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین منطقه استان کرمان بود و  لاله زار با دمای ۷ درجه سانتیگراد خنک‌ترین نقطه استان کرمان به ثبت رسیده است.

 او حداقل دمای امروز شهر کرمان را ۱۶ درجه سانتیگراد اعلام کرد و افزود: امروز دمای کرمان در گرم‌ترین ساعات خود به ۳۲ درجه سانتیگراد می‌رسد.

 

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=104908
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.