از محصولات دانش‌بنیان گیاهی موثر در درمان کرونا در کرمان رونمایی شد

در ارتباط ویدئوکنفرانس با حضور معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت؛

امروز ۲۲ مهرماه با حضور استاندار کرمان، نمایندگان مردم کرمان و راور در مجلس، رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان و در ارتباط ویدئوکنفرانس با معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، از دو محصول دانش بنیان گیاهی موثر در بهبود علائم بیماران مبتلا به کرونا در کرمان رونمایی شد.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایسنا، دکتر”حمیدرضا رشیدی نژاد” رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در این مراسم اظهار کرد: شیوع بیماری کرونا، یکسری محدودیت ها، مضرات و مسائل عدیده ای برای دنیا و کشور ما ایجاد کرد اما از قِبل این تهدید، فرصت هایی ایجاد و یک روند در تولید، فناوری و کارهای تحقیقاتی در تجهیزات پزشکی و وسائلی که نقش درمانی در بیماران دارد، صورت گرفت.

وی افزود: یک زمانی برای تامین ۱۰ دستگاه کمک تنفسی در استان کرمان مشکل داشتیم اما در حال حاضر بیش از ۴۵۰ دستگاه در استان داریم که تولید داخلی است.

رشیدی نژاد با اشاره به رویکرد مسائل فناوری و تحقیقات پزشکی در درمان بیماران کرونایی بیان کرد: در دوران شیوع کرونا توجه ویژه ای به طب سنتی شده که اگر مسیر درستی پیموده شود، قطعا به نتیجه مطلوب خواهد رسید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: امروز از شربت ریلانک و کپسول فرولا رونمایی می شود که این محصولات دانش بنیان گیاهی در مسیر تحقیقات درست پیش رفته و می تواند به مجموعه درمانی و افراد نیازمند به این داروها در بهبود علائم کرونا کمک بکند که این موفقیت را به همه تبریک می گویم و از حمایت های وزارت بهداشت تشکر می کنم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=78218
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.