پایان عملیات مبارزه با ملخ صحرایی در استان کرمان| رصد همچنان ادامه دارد

“مجید سعیدی” در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر، به تشریح آخرین وضعیت هجوم ملخ‌ها به استان کرمان پرداخت و گفت: با همکاری سازمان‌های جهادکشاورزی شمال و جنوب و سایر دستگاه‌های اجرایی و نهادها، ۱۵۴ هزار و ۷۵۲ هکتار از اراضی استان برای مقابله با ملخ صحرایی سمپاشی شد که خوشبختانه هم اکنون این آفت تحت کنترل قرار گرفته است.
وی از میزان خسارات وارده به مزارع استان سخن به میان آورد و بیان کرد: با توجه به اینکه مقابله استان‌های مجاور مقداری ضعیف‌تر شد و همچنین ریزش ملخ صحرایی زیاد بود، این آفت وارد برخی از مزارع در شهرستان های ارزوئیه و رودبار جنوب شد اما توانستیم آنها را به موقع کنترل کنیم و بنابراین خسارات زیادی به مزارع استان کرمان وارد نشد.
مدیر کل مدیریت بحران و حوادث غیرمترقبه استانداری کرمان تصریح کرد: تاکنون برای مقابله به ملخ صحرایی از اعتبارات استانی حدود ۲ میلیارد تومان و از اعتبارات ملی حدود یک و نیم میلیارد تومان هزینه شده است.
وی از پایان مقابله با ملخ صحرایی در استان کرمان خبر داد و اظهار کرد: عملیات مبارزه با ملخ صحرایی در استان کرمان به پایان رسیده است اما عملیات رصد همچنان ادامه دارد.
سعیدی عنوان کرد: امیدواریم دیگر شاهد ریزش ملخ‌های صحرایی در استان نباشیم اما باید مراقب باشیم زیرا در فصل بارش در پیش رو ممکن است محیط برای تخم‌هایی که در زیر خاک هستند محیا شود و شاهد رشد و نمو این حشرات در استان کرمان باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.