به اعلام سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان


نجات جان ۹۲ شهروند در عملیات‌های دی‌ماه آتش‌نشانان کرمانی

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان گفت: در دی‌ماه سال‌جاری، آتش‌نشانان کرمانی در ٣٢٩ عملیات، ٩٢ نفر از شهروندان را در حوادث مختلف نجات دادند.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از فارس، ابراهیم بابایی اظهار کرد: در دی‌ماه امسال، ١١٧ عملیات اطفای حریق و ۲۱۲ عملیات امداد و نجات در حوادثی که به‌دلیل بی‌احتیاطی و عدم رعایت مسائل ایمنی در شهر کرمان اتفاق افتاد، انجام شد.

وی ادامه داد: از مجموع ١١٧ حادثۀ آتش‌سوزی در ماه گذشته، ۵۵ مورد مربوط به مواد پسماند و بازیافتی، ٢١ مورد مربوط به وسایل نقلیه، ٢١ مورد مربوط به منازل مسکونی، ٨ مورد مربوط به مراکز تجاری، ٩ مورد مربوط به جنگل و درختان، ۲ مورد مربوط به حریق مراکز صنعتی و انبارها، و یک مورد مربوط به تجهیزات شهری بوده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان افزود: از مجموع ٢١٢ عملیات امداد و نجات در مدت یادشده، ٢٧ مورد زنده‌گیری حیوانات خطرناک و آزاردهنده، ۶٨ مورد زنده‌گیری مارهای سمی و غیرسمی، ١٨ مورد چیدن حلقه و قفل، ٢١ مورد امداد آسانسور، ۵ مورد امداد تصادفات خودرویی، یک مورد امداد و نجات از کوه و بلندی و مابقی مربوط به سایر موارد بوده است.

بابایی خاطرنشان کرد: در مجموع این عملیات‌ها ٩٢ نفر از شهروندان نجات یافتند و ١٢ نفر نیز در حوادثی از قبیل تصادف و سقوط از بلندی، مجروح شدند.

وی از ارائه آموزش‌های پیشگیری و آتش‌نشانی به ٢۴۴٠ نفر از شهروندان و دانش‌آموزان توسط کارشناسان سازمان آتش‌نشانی در دی ماه، خبر داد و افزود: در مدت یادشده، ١۵٠ مورد، مشاورۀ ایمنی و ٣۶۴ مورد بازدید ایمنی نیز بنا به درخواست شهروندان انجام شده است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=101075
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.