رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر مرکز حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمان:


۶ نفر در حوادث چهارشنبه‌سوری راور، شهربابک و کرمان مصدوم شدند

 رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر مرکز حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: تا ساعت ۲۴:۰۰ مورخ ۲۲ اسفندماه، در مجموع ۶ نفر در حوادث مرتبط با چهارشنبه‌سوری در استان کرمان مصدوم شدند.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایرنا، سید محمد صابری بامداد چهارشنبه افزود: در شهرستان راور، پسربچه ۱۴ساله که در منزل باروت تفنگ ترقه‌ای به همراه گوگرد کبریت در شیشه ریخته و در حال تکان‌دادن شیشه بوده که شیشه منفجر می‌شود.

او ادامه داد: این اتفاق موجب سوختگی خفیف در نواحی مچ دست و دست، پارگی سطحی دست، سوختگی ناحیه دور چشم و تاری دید وی شده است.

 رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر مرکز حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمان تصریح کرد: در اتاق عمل بیمارستان علی ابن ابی‌طالب (ع) راور ترمیم عروق آسیب‌دیده و پارگی لاله گوش این پسر نوجوان انجام و برای ادامه درمان به بیمارستان شهید باهنر کرمان منتقل شد.

 او ادامه داد: همچنین در شهرستان شهربابک ۲ نفر در حوادث چهارشنبه آخر سال مصدوم شدند که شامل یک پسر ۱۶ساله با سوختگی در ناحیه چشم است که در بخش جراحی بیمارستان ولیعصر (عج) شهربابک برای ادامه روند درمان بستری شده است.

 رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر مرکز حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار داشت: مصدوم دیگر این شهرستان، پسر ۱۵ساله با چهار درصد سوختگی از نوع درجه یک در ناحیه ۲ دست است که هم اکنون برای ادامه روند درمان بستری است.

 او بیان کرد: شب گذشته در شهرستان کرمان نیز، سه مصدوم گزارش شده که شامل یک آقای ۳۷ساله مشکوک به شکستگی ساق پای راست که در اثر پریدن از روی آتش در بیمارستان شهید باهنر بستری است.

 دکتر صابری ادامه داد: همچنین یک خانم ۲۷ساله دارای سوختگی‌های خفیف در نواحی کتف، بازوها، ساق پا و صورت دیگر مصدوم شب گذشته کرمان است که پس از پانسمان از بیمارستان شفا ترخیص شد.

 صابری اظهار داشت: یک پسربچه ۱۳ساله نیز به علت انفجار ترقه در دست و آسیب جزئی ناحیه صورت و چشم‌ها شب گذشته در کرمان مجروح شد که به دلیل کبودی صورت و تاری دید در اورژانس بیمارستان شفا تحت‌نظر است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=116251
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.