مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خبر داد


آغاز ثبت‌نام بیمه تکمیلی صندوق اعتباری هنر

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان از آغاز ثبت‌نام بیمه تکمیلی صندوق اعتباری هنر خبر داد و گفت: تلاش شده تا حداکثر خدمات با حداقل تعرفه حق بیمه در ارائه خدمات بیمه تکمیلی برای اعضا منظور شود.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از روابط‌عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، محسن روحی از آغاز ثبت‌نام بیمه تکمیلی صندوق اعتباری هنر خبر داد و گفت: ثبت‌نام بیمه درمان تکمیلی، عمر و حادثه ویژه هنرمندان، نویسندگان، روزنامه‌نگاران و فعالان قرآن و عترت عضو صندوق اعتباری هنر تا ۲۸ شهریور ادامه دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان افزود: خدمات بیمه درمان تکمیلی صندوق اعتباری هنر در قالب سه طرح (امید – آرامش – رفاه) بر اساس قرارداد منعقد شده با شرکت بیمه دانا از یکم مهرماه جاری تا ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۳ ارائه می‌شود.

او با تأکید بر اینکه تلاش شده تا حداکثر خدمات با حداقل تعرفه حق بیمه در ارائه خدمات بیمه تکمیلی برای اعضا منظور شود، اظهار کرد: ثبت‌نام اعضا و خانواده تحت سرپرستی آنها که دارای بیمه پایه هستند آزاد است و هر عضو می‌تواند با طی مراحل ثبت‌نام در یکی از طرح‌های بیمه تکمیلی صندوق، همسر و فرزندان خود و والدین تحت پوشش بیمه پایه خود در همان طرح را ثبت‌نام کند.

روحی اضافه کرد: صندوق اعتباری هنر ۷۱ درصد حق بیمه هر عضو را در طرح امید پرداخت می‌کند و این درصد به ترتیب در طرح‌های آرامش ۶۲ درصد و رفاه ۴۵ درصد خواهد بود.

رشد ۲۰۰ درصدی در فعالیت‌های فرهنگی و هنری استان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان با اشاره به رشد بیش از ۲۰۰ درصدی مجموع فعالیت‌های فرهنگی هنری این استان گفت: در سال جاری شاهد رشد هفت‌درصدی در پروژه‌های عمرانی فعال در عرصه فرهنگ و هنر، رشد ۳۴ درصدی تعداد مجوزهای مؤسسات هنری، رشد ۲۰۰ درصدی اجراهای صحنه‌ای، رشد ۵۰ درصدی تعداد افراد بیمه شده قرآنی و رشد ۲۰۰ درصدی اجرای نمایش صحنه‌ای بودیم.

 به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایرنا، محسن روحی افزود: بر اساس ارزیابی‌های صورت‌گرفته در بخش‌های مختلف فرهنگ و هنر استان در بازه زمانی ۹۹ تا ۱۴۰۲ رشد بسیار خوبی را شاهد بودیم.

 وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌هایی که در دوره جدید با جدیت پیگیری می‌کنیم تحقق عدالت فرهنگی است، ادامه داد: اقدامات انجام شده در این دوره تنها متوجه مرکز استان کرمان نبوده و شهرستان‌ها نیز به‌عنوان خط مقدم در نبرد فرهنگی همواره موردتوجه هستند.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای تحقق عدالت فرهنگی مانند اجرای طرح رایگان هنر، تلاش برای تکمیل پروژه‌های ناتمام، حمایت از تولیدات خلاقانه و باکیفیت و غیره بیان کرد: تأکید ما بر اجرای برنامه‌های باکیفیت فرهنگی هنری با مرجعیت فرهنگ و ارشاد اسلامی است؛ زیرا کارهایی که باتوجه‌به موضوعات روز، سلیقه مخاطب و نیاز جامعه تولید شوند سبب جذب مخاطب و همچنین حفظشان مخاطب می‌شود.

 وی با تأکید بر اینکه تلاش ما بر این است تا گره‌های موجود را بازکرده و موانع را کنار بزنیم، خاطرنشان کرد: بی‌شک رشدی که در فعالیت‌های فرهنگی هنری استان شاهد هستیم نتیجه همکاری، همدلی، هم‌افزایی و تلاش متعهدانه تمامی همکاران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اهالی فرهنگ و هنر استان است که با وجود مشکلات موجود تمام همت خود را به کار بسته‌اند تا فرهنگ و هنر اصیل ایرانی‌اسلامی را به جایگاه اصلی خود برسانند و این امر قابل‌تقدیر است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان تصریح کرد: افزایش تعداد چاپخانه‌های این استان به ۱۸۰ چاپخانه، افزایش تعداد کانون‌های آگهی و تبلیغاتی به ۳۰۴ کانون، افزایش تعداد مجوز رسانه و نشریات به ۴۰۵، رسیدن تعداد مؤسسات فرهنگی و هنری استان به ۲۸۹، ایجاد ۱۲۲ شغل و افزایش تعداد آموزشگاه‌های آزاد هنری به ۲۰۳ آموزشگاه، از دیگر دستاوردهای فرهنگی هنری استان ۶ ماه نخست سال جاری است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=108757
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.