مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان؛


انتخابات انجمن موسیقی کرمان برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با بیان اینکه ۱۸ نفر از هنرمندان موسیقی استان به عنوان داوطلب عضویت در هیئت‌مدیره انجمن موسیقی به‌صورت قطعی ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: انتخابات انجمن موسیقی کرمان ۲۳ آذرماه برگزار می‌شود.

به گزارش کرمان نو به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان محسن روحی، با اشاره به در پیش بودن انتخابات انجمن موسیقی کرمان بر ضرورت همگرایی و مطالبه‌گری جامعه هنری تاکید کرد و گفت: با همراهی هنرمندان در فرایند تشکیل انجمن موسیقی استان با فرمت جدید که به‌صورت فراگیر بتواند نیازهای فعالان این حوزه را تامین کند، همکاری خواهیم کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان از ثبت‌نام قطعی ۱۸ نفر از هنرمندان موسیقی استان به عنوان داوطلب عضویت در هیئت مدیره انجمن موسیقی کرمان خبر داد و اظهار کرد: انتخابات انجمن موسیقی کرمان، ۲۳ آذرماه امسال برگزار خواهد شد.

پیروز ارجمند، عضو هیئت موسس انجمن موسیقی استان نیز با اشاره به انتشار فراخوان پذیرش عضویت در مجمع عمومی و انتخابات هیئت مدیره انجمن موسیقی استان، خاطرنشان کرد: با توجه به اتمام مهلت قانونی فعالیت هیئت مدیره قبلی و همچنین تصویب و ابلاغ اساسنامه جدید از سوی انجمن موسیقی ایران، عضوگیری انجمن مذکور آغاز گردید.

او تصریح کرد: در اطلاعیه شرایط تخصصی عضویت در انجمن موسیقی برای فعالان این عرصه شامل نوازندگی، خوانندگی، آهنگسازی، تدریس، صدابرداری، ساز سازی، ترانه سرایی، پژوهش موسیقی، تهیه‌کنندگی و نشر موسیقایی اعلام و از داوطلبان عضویت در هیئت مدیره انجمن نیز جهت ارسال تقاضا و ارسال مدارک دعوت شد.

ارجمند با اشاره به برگزاری نشست‌هایی با جامعه موسیقی در شهرستان‌های بم، سیرجان، شهربابک و رفسنجان به‌منظور تشریح جزئیات اساسنامه و رفع ابهامات دراین زمینه خاطر نشان کرد: طبق اساسنامه جدید راهکار قانونی عضو‌گیری و فعالیت صنفی هنرمندان فراهم شده است.

او افزود: اساسنامه جدید امکان مطالبه‌گری را برای هنرمندان فراهم آورده و برمبنای آن نقش‌آفرینی هنرمندان شهرستانی بیشتر است. ضمن اینکه شرایطی مهیا شده که پس از سال‌ها، انجمن به عنوان نهاد مستقل با کمترین دخالت دولت بتواند خواسته جامعه موسیقی در سراسر استان را فراهم نماید.

ارجمند در پایان با بیان اینکه هیئت مؤسس انجمن موسیقی همانگونه که در زمینه عضوگیری هنرمندان کار خود را به انجام رسانده است تمام تلاش خود رابرای برگزاری مجمع عمومی و برگزاری انتخابات به انجام خواهد رساند، گفت: طبق اساسنامه پس از تعیین هیئت مدیره‌، امور واگذار خواهد شد.

شایان ذکراست از هفت‌ نفر از اعضای انتخابی هیئت مدیره، باید چهار نفر از بین هنرمندان واجد شرایط شهرستانها باشند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=111200
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.