این جشنواره از ۱۷ تا ۲۶ فوریه در شهر میزولای ایالت مونتانای امریکا برگزار می‌شود


اولین حضور جهانی «گیسلو» در آمریکا

مستند «گیسلو» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدصادق اسماعیلی به بخش رقابتی بیستمین جشنواره بین‌المللی بیگ اسکای آمریکا راه یافت.

به گزارش «کرمان‌نو» مستند بلند «گیسلو» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدصادق اسماعیلی در اولین حضور جهانی خود، به بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی بیگ اسکای آمریکا راه یافت.
جشنواره بیگ اسکای BIG SKY یکی از مهم‌ترین رویدادهای جهانی مستند و مورد تأیید آکادمی اسکار است.

بهترین فیلم این جشنواره، واجد شرایط رقابت در بخش اسکار سال بعد خواهد بود.
بیستمین دوره این جشنواره از ۱۷ تا ۲۶ فوریه ۲۰۲۳ (۲۸ بهمن تا ۷ اسفند ۱۴۰۱) در شهر میزولای ایالت مونتانای امریکا برگزار و مستند «گیسلو» در بخش رقابتی فیلم‌های مستند بلند این دوره، داوری خواهد شد.
محمدصادق اسماعیلی، دانش‌آموخته مقطع کارشناسی ارشد فیلم‌سازی مستند از دانشگاه صداوسیما است و علاوه بر ساخت ۷ فیلم مستند، داوری جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران و عضویت در هیئت انتخاب جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت را نیز در کارنامه دارد.
«گیسلو» راوی داستان زندگی دختری به نام زهراست که سال‌ها قبل ربوده و مجبور به ازدواج و زندگی در افغانستان شده است. او در تلاش است تا بخشی از هویت ازدست‌رفته خود را با طلاق و گرفتن شناسنامه برای کودکانش برگرداند.

این مستند بلند، محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است و پیش‌ازاین جشنواره، کاندید جایزه بهترین کارگردانی، بهترین تدوین و بهترین آهنگ‌سازی از پانزدهمین جشنواره سینما حقیقت ایران شده است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=100795
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.