جزئیات بازسازی سینما نور کرمان


۱۰ میلیارد تومان برای اتمام بازسازی سینما نور نیاز است

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمان با اشاره به جزئیات بازسازی سینما نور کرمان، گفت: ۱۰ میلیارد تومان برای اتمام بازسازی سینما نور نیاز است.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از تسنیم، مجتبی اسدی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان به مناسبت سالروز شهادت شهید سیدمرتضی آوینی و هفته هنر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: هنر انقلابی هنر مبارزه با باطل است.

وی با بیان اینکه رفتار و عمل آمریکا بارها نشان داده که تنها دم از حقوق بشر می‌زند و ذره‌ای به حقوق بشر در دنیا پایبند و متعهد نیست، گفت: حوزه هنری انقلاب اسلامی تمام سعی خود را انجام داده که هیچ عملی خنثی نباشد و بتوانیم با هنر گره‌ای از زندگی مردم باز کنیم.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه هنر انقلابی، هنر رفاه و تجمل نیست، افزود: حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمان در سال گذشته سال پر کاری داشته و اقدامات زیادی انجام شده است.

وی با بیان اینکه مراسم تجلیل از هنرمندان برگزار و چهره هنر انقلاب اسلامی استان در سال ۱۴۰۱ معرفی می‌شود، ادامه داد: این مراسم با حضور مدیران فرهنگی و هنری استان و استاندار کرمان برگزار می‌شود.

اسدی با اشاره به اینکه سال گذشته سردیس حاج قاسم سلیمانی ساخته و در فرودگاه بین‌المللی کرمان رونمایی شد، بیان کرد: یکی از بهترین محافل شعر طنز تحت عنوان شب شعر در کرمان برگزار شد.

وی با بیان اینکه در ماه محرم و صفر سال قبل، موکب هنر در پارک مادر کرمان برگزار و در این خیمه انواع فعالیت‌های هنری برگزار شد، افزود: در جشنواره مردمی عمار فانوس، امین زاده‌تقی هنرمند کرمانی حائز رتبه شد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه ۲۹ برنامه مستند با ویژه برنامه به وقت حاج قاسم ساعت ۱:۲۰ بامداد در جوار مرقد مطهر شهید سپهبد قاسم سلیمانی تهیه و از شبکه‌های سیما پخش شده است، گفت: حوزه هنری انقلاب اسلامی، پرچمدار ترویج مکتب شهید سلیمانی در قالب هنر است.

وی با بیان اینکه روایت حبیب ویژه برنامه‌ای بود که در ایام سالگرد شهادت حاج قاسم در کرمان اجرا شد، اظهار داشت: یکی از تولیدات شاخص حوزه هنری در سال قبل تولید نماهنگ “همین مردم” بود که از سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز پخش شد.

اسدی با اشاره به اینکه پنج فیلم استانی در مقیاس جشنواره فیلم صد در استان تولید شد که به جشنواره راه یافتند، بیان کرد: مصاحبه و جمع‌آوری خاطرات دوران دفاع مقدس در حوزه هنری انقلاب اسلامی برای چاپ کتاب انجام شده و در سال جاری حدود پنج کتاب در حوزه دفاع مقدس چاپ و منتشر می‌شود.

وی با بیان اینکه سینما نور کرمان در حال بازسازی و تجهیز است، ادامه داد: قرار بود با همکاری نهادهای استان، ۹ ماهه کار بازسازی به اتمام برسد؛ زمانی که وارد پروژه شدیم، سبکسازی ساده در مدت سه ماه انجام شد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه ساختمان این سینما براساس اسناد تاریخی حدود ۷۰ سال قدمت داشت که باید مقاوم‌سازی شده تا از حوادث پیشگیری شود، بیان کرد: نقشه مقاوم‌سازی مورد تأیید نهادهای نظارتی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه آقای فداکار استاندار کرمان نیز از روند بازسازی سینما بازدید داشتند و مشکلات این پروژه بیان شد، گفت: اخیراً درگیر مشکلات حقوقی و قضایی و معارض در ارتباط با ملک سینما شدیم که امیدوار هستیم هر چه سریع‌تر این مشکلات هم برطرف شود تا حق‌الناسی بر گردن کسی نباشد.

اسدی با اشاره به اینکه پیگیر هستیم تا مشکلات حقوقی سینما به صورت مسالمت‌آمیز برطرف شود و رضایت برقرار باشد، افزود: تاکنون حدود 50 درصد کار فیزیکی و بازسازی را جلو رفتیم و امیدوار هستیم در سال ۱۴۰۲ کار سرعت داده شود.

وی با بیان اینکه تاکنون حدوداً مبلغ ۷۵۰ میلیون تومان هزینه شده است، ادامه داد: برای تکمیل کار مبلغ حدود ۱۰ میلیارد تومان برآورد شده که به کمک مسئولان استان کرمان برای تامین اعتبار، نیاز داریم.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه حوزه هنری استان در شهرستان‌ها دفتر یا نمایندگی ندارد، گفت: با توجه به محدودیت‌های مالی که داریم به سمت راه‌اندازی دفاتر نرفتیم اما تمام تلاش خود را برای ارتباط با هنرمندان انجام داده‌ایم و از هنرمندان در سراسر استان کرمان دعوت می‌کنیم که به حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمان بیایند.

وی با بیان اینکه سال گذشته حدود ۷۰۰ میلیون تومان بودجه فرهنگی داشتیم اما با همین مبلغ و جذب مشارکت سایر نهادها و خیرین کارهای بزرگی انجام شده است، افزود: انیمیشن لوپتو از صفر تا صد در کرمان ساخته و در سطح کشور اکران شد.

اسدی با اشاره به اینکه این انیمیشن کامل‌ترین انیمیشن کشور تا این لحظه بوده است، بیان کرد: تمام گروه ساخت این انیمیشن کرمانی بودند و با استقبال بسیار خوب مخاطبان روبه‌رو شد که بیش از ۲۳ میلیارد تومان فروش داشته است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=102991
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.