برگزاری مسابقه بزرگ کشوری حفظ قرآن کریم در استان

مدیر‌کل تبلیغات اسلامی استان کرمان از برگزاری مسابقه بزرگ کشوری حفظ قرآن کریم در نخستین سالروز شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی در استان کرمان خبر داد.

حجت‌الاسلام غلامحسین حقانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد قاسم سلیمانی اظهار داشت: با توجه به اینکه در آستانه سالگرد شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم هستیم برنامه‌های فرهنگی مذهبی و قرآنی برای این ایام در استان کرمان برنامه‌ریزی شده است.

وی با بیان اینکه بعضی از این برنامه‌ها با توجه به اینکه نیازمند مشارکت عمومی مردم است باید از اکنون اطلاع‌رسانی شود گفت: مسابقه بزرگ کشوری حفظ قرآن کریم به‌مناسبت نخستین سالروز شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی در استان کرمان برگزار می‌شود.

مدیر‌کل تبلیغات اسلامی استان کرمان در تشریح جزئیات این برنامه قرآنی خاطر‌نشان کرد: این مسابقه حفظ قرآن با موضوع دو سوره مبارکه “صف” و “جمعه” برگزار می‌شود که ثبت‌نام از متقاضیان شرکت در این مسابقه قرآنی از تاریخ 12 آذر‌ماه جاری آغاز شده است.

وی آخرین مهلت ثبت‌نام در مسابقه بزرگ کشوری حفظ قرآن کریم را 28 آذر‌ماه جاری عنوان کرد و افزود: متقاضیان از سراسر کشور می‌توانند برای ثبت‌نام از طریق آدرس الکترونیکی https/sarcheshmeh.nicico.com اقدام کنند.

حقانی با اشاره به اینکه این مسابقه قرآنی به همت مؤسسه قرآنی مکتب‌القاسم هیئت مذهبی کربلا و همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و حمایت مالی مجتمع مس سرچشمه برگزار می‌شود تصریح کرد: زمان برگزاری مسابقه 5 دی‌ماه است که نحوه برگزاری آن به ثبت‌نام کنندگان اطلاع‌رسانی می‌شود.

تعیین 80 جایزه 5 میلیون ریالی برای برگزیدگان این مسابقه بزرگی کشوری

وی با بیان اینکه 80 جایزه 5 میلیون ریالی برای برگزیدگان این مسابقه بزرگی کشوری تعیین شده است گفت: به نفرات برگزیده اول تا سوم حفظ به ترتیب 100 میلیون ریال، 60 میلیون ریال و 40 میلیون ریال هدیه نقدی پرداخت می‌شود.

مدیر‌کل تبلیغات اسلامی استان کرمان ترویج فرهنگ قرآنی و گستراندن نور قرآن در جامعه را از اهداف این مسابقه قرآنی بیان کرد و افزود: شهید سپهبد قاسم سلیمانی به قرآن کریم اهمیت زیادی می‌دادند و همه ساله در مراسم روضه خوانی بیت‌الزهرا(س) که در ایام فاطمیه توسط این شهید برگزار می‌شد با حضور قاریان برجسته قرآنی محافل انس با قرآن کریم نیز برگزار شده است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=59887
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.