احداث 10 نیروگاه خورشیدی برای مددجویان کمیته امداد ده‌زیار

به گزارش تسنیم، یحیی صادقی شامگاه دوشنبه در ششمین شب برگزاری نخستین سوگواره ملی تعزیه ده‌زیار در جمع مردم این روستا با اشاره به برگزاری پرشکوه و همراهی مردم این روستای کوچک از این مراسم معنوی بزرگ اظهار داشت: همین استقبال، همدلی و همراهی مردم است که باعث شده یک سوگواره ملی در این روستا برگزار شود.

وی با بیان اینکه برگزاری این جلسات و حضور در این محافل حقیقتا انسان را بیمه می‌کند گفت: بسیاری از مشکلات و گرفتاری‌های امروز ما با توسل به اهل‌بیت(ع) حل می‌شود.

صادقی با اشاره به اینکه ظرفیت خوبی در این منطقه برای احداث نیروگاه‌های خورشیدی وجود دارد بیان کرد: تفاهم‌نامه‌ای با دولت داریم که نیروگاه‌های 5 کیلوواتی در پشت بام منازل راه‌اندازی شده و دولت به صورت تضمینی تا 20 سال برق تولیدی این نیروگاه‌ها را خریداری می‌کند.

وی با بیان اینکه احداث این نیروگاه‌ها کمک می‌کند که مددجویان ما خودشان بتوانند از محل درآمد این نیروگاه‌ها اقساط تسهیلات دریافتی را بپردازند افزود: از سوی دیگر این مددجویان در تولید برق ملی کشور نیز مشارکت می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با اشاره به اینکه 10 نیروگاه خورشیدی 5 کیلو واتی برای مددجویان کمیته امداد در روستای ده‌زیار کرمان احداث شده و این یک نمونه از کارهایی است که توسط کمیته امداد برای خودکفایی مددجویان انجام می‌شود گفت: قطعا کمیته امداد در حوزه‌ها دیگر هم کمک خواهد کرد.

وی با بیان اینکه بررسی توانایی‌های دیگر منطقه نیز در برنامه است تا در تمام سرفصل‌های اشتغال منطقه کمیته امداد ورود و کمک کند افزود: کمیته امداد به دنبال آن است تا بتواند در راستای رونق تولید و ایجاد اشتغال و خودکفایی در اقتصاد منطقه نقشی داشته باشد.

صادقی با تقدیر از هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل(ع) روستای ده‌زیار افزود: یکی از مهمترین دلایل اثرگذاری چنین مراسمی مردمی برگزار شدن آن بود و علت موفقیت و ماندگاری علم عزای اباعبدالله(ع) هم مردمی بودن آن است.

وی با بیان اینکه درک مصائب اهل‌بیت(ع) در بصیرت‌افزایی جامعه نقش مهمی بر عهده دارد گفت: پیام تعزیه امشب می‌تواند بر شرایط امروز جامعه ما بسیار منطبق باشد و هوشیار بیشتر و نگاه عمیق‌تر را برای رسیدن به اقتدار و عزت ملی به دنبال دارد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=29161
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.