از هر سه جوان کرمانی یک نفر بیکار است

محمدجواد فدایی عصر امروز دوم بهمن ماه در دومین مجمع ملی سازمان های مردم نهاد جوانان کشور با حضور معاون اول رییس جمهور در کرمان با بیان اینکه 27 درصد جمعیت استان کرمان جوانان بوده که دو درصد از متوسط جمعیت جوان کشور بالاتر است افزود: 38 درصد از جوانان استان بین سنین 25 تا 29 سال هستند که حل مسئله اشتغال و ازدواج برای این گروه بیشتر مورد توجه است.

فدایی با اشاره به اینکه نرخ مشارکت اقتصادی جوانان در استان 37 و نیم درصد و دو درصد کمتر از متوسط کشوری است، تصریح کرد: نرخ بیکاری جوانان استان 29 درصد است. یعنی از هر سه جوان استان یک نفر بیکار است و نرخ بیکاری استان 11 و نیم درصد است.

وی بیان کرد: در استان کرمان 94 هزار و 245 نفر جوان بیکار داریم که 80 درصد از جمعیت بیکار استان و 4.7 درصد جوانان بیکار کشور را تشکیل می دهند.

به گزارش ایسنا، استاندار کرمان با اشاره به خواسته ها و مشکلات جوانان اظهار کرد: بزرگ ترین خواسته جوانان حضور در اداره کشور و اثرگذار بودن در تصمیم گیری های کشور است و مشکلاتی که دارند بحث اشتغال، ازدواج، اوقات فراغت و ایجاد نشاط در جوانان است که باید به آنها بپردازیم.

وی با تاکید بر اینکه معتقدیم حضور جوانان در اداره کشور و تصمیم گیری ها مطالبه به حقی است و جوانان توانایی آن را دارند و برای ما نیز مفید است از این توانایی استفاده کنیم اظهار کرد: ما نیز این را تجربه کرده ایم و بنده در سن 27 سالگی معاون استاندار بودم و استفاده از جوانان شدنی است اما باید جوانان خود را نشان بدهند که این توانایی را دارند و در عملکرد در رده های پایین تر این مسئله را نشان بدهند.

وی تصریح کرد: در استان کرمان به خوبی می توانیم مشکل اشتغال جوانان را حل کنیم و مسئله مهم این است که باید به یک نقطه مشترک در تعریف اشتغال با جوانان برسیم و یکی از کارهای مجمع سمن های جوانان این است که مشخص کند باید دنبال چه نوع اشتغالی باشیم.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه در استان کرمان منابع خوبی در حوزه معادن، گردشگری و … داریم که می توان برای ایجاد اشتغال از این امکانات استفاده کرد تصریح کرد: هم به خواسته و مسائل جوانان توجه داریم و هم از جوانان انتظار داریم و امیدواریم بتوانیم با همفکری و همکاری جوانان برنامه هایی که در استان داریم به نتیجه برسانیم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=23716
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.