استاندار کرمان: ائمه جمعه برای تسهیل اشتغال در کنار مسئولان باشند

استاندار کرمان از ائمه جمعه خواست تا برای تسهیل امر سرمایه‌گذاری و اشتغال در کنار مسئولان باشند.

به گزارش کرمان نو به نقل از باشگاه خبرنگاران، علی زینی‌وند استاندار کرمان در آیین  تکریم ومعارفه رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان از تعاملات خوب نماینده ولی فقیه در راستای هماهنگی در سراسر استان و پیگیری‌های موثر ائمه جمعه استان در حوزه‌های مختلف فرهنگی اجتماعی به عنوان معتمدان جامعه قدردانی کرد و گفت: غیر از دلسوزی و پیگیری مشفقانه و تلاش در جهت انتقال و رفع دغدغه‌های مردم از ائمه جمعه ندیده‌ام.

او با تجلیل از خدمات حجت‌الاسلام جعفری رئیس سابق شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان و تبریک انتصاب حجت‌الاسلام حسنی‌سعدی ابراز امیدواری کرد: امیدوارم بتوانیم خدمتگذار خوبی برای مردم باشیم و دغدغه اصلی ما رفع حاجات مردم و ایجاد امیدواری در بین مردم باشد.

استاندار کرمان همچنین از همراهی‌های ائمه جمعه استان در راستای مقابله با بیماری کووید-۱۹ و تصمیمات ستاد ملی و استانی کرونا تشکر کرد و افزود: ائمه جمعه نهایت همکاری را در مهار کرونا به ویژه شرایط پیچیده روز‌های نخست انجام دادند.

او بیان کرد: برداشت من به عنوان یک کارشناس و معلم این بوده که در مقایسه با استان‌های دیگر، مجموع رفتار و خطبه‌ها و راهنمایی‌های ائمه جمعه کرمان کاملا شبیه رفتاری است که از بیان و کلام و رفتار، ولی فقیه می‌بینیم.

زینی‌وند تصریح کرد: برداشتی که طی یک سال گذشته از مجموع مواضع ائمه جمعه استان کرمان دیدم، چتری فراگیر برای همه، دوری از جهت‌گیری و سوگیری در تقسیم‌بندی‌های معمول در بین مردم و پرداختن به متن مشکلات مردم است.

استاندار کرمان اظهار داشت: در سفر‌های استانی هیچ وقت از امامان جمعه ندیدم که دغدغه‌ای غیر از مسائل و مشکلات و درخواست‌های مردم را مطرح کنند.

او از ائمه جمعه استان به عنوان معتمد، برای مسائل استان طلب یاری کرد و گفت: اولین مطلب، تداوم همراهی‌های مردم با محوریت واکسیناسیون و تاکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است.

زینی‌وند با اشاره به اهمیت معیشت مردم گفت: دولت سیزدهم با رویکرد آیت‌الله رئیسی و کار میدانی در بین مردم کوتاهی در معیشت مردم نمی‌کنند و هماهنگی خوبی در کشور ایجاد شده است، اما فضای سختی به لحاظ بازار پیش روی داریم.

استاندار کرمان افزود: با مسائلی که ارز ترجیحی برای کشور حادث کرده است، دولت باید تصمیم بگیرد که دهک‌های نیازمند جامعه را با یارانه مستقیم تقویت و بازار را به گونه‌ای تنظیم کند که جلوگیری بیشتر از تخریب تولید داخلی در این موضوع اتفاق بیفتد.

استاندار کرمان همراهی ائمه جمعه استان در صحنه کارآفرینی و تسهیل امر سرمایه گذاری و اشتغال را یادآور شد و عنوان کرد: تعدادی از ائمه جمعه ما میدان‌دار این صحنه هستند.

زینی‌وند با بیان اینکه رویکرد و تمرکز دولت تاکید بر توسعه و اشتغال، جذب کمک‌ها و توانمندی‌های استان در اختیار استان و تفویض اختیارات به استانداران است، ابراز داشت: بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان طرح آماده سرمایه‌گذاری و اشتغال داریم که منتظر تصمیم ما هستند، اما با فرآیند طولانی و پیچیدگی نظام اداری کنونی اتفاق نمی‌افتد.

او اضافه کرد: پیچیدگی، کارمند محوری و عدم شفافیت در بعضی از حوزه‌های نظام اداری، صدور مجوز‌ها را سخت کرده است و با تفویض اختیارات به استان‌ها، کار با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت.

زینی‌وند همچنین تشویق و ترغیب مردم برای صرفه‌جویی در مصرف گاز و برق را از طریق تریبون‌های امامان جمعه خواستار شد.

استاندار کرمان در این آیین با اعطای لوح تقدیر از خدمات حجت‌الاسلام سیدمحمد جعفری رئیس سابق شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان کرمان تقدیر کرد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=80870
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.