وزیر جهاد کشاورزی در سفرش به جیرفت اعلام کرد


استان کرمان برای هیچ کاری نیاز به دستوری از تهران ندارد

وزیر جهاد کشاورزی از تفویض اختیارات به استاندار کرمان خبر داد و گفت: استان کرمان برای هیچ کاری از تهران نیاز به هیچ اذنی ندارد.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: دشت‌های مغان، قزوین و جیرفت ویژه هستند،جنوب کرمان باید منطقه ویژه آزاد کشاورزی شود، بنابراین باید مصوبه مجلس را در این خصوص بگیریم زیرا تحقق این امر پشتوانه خوبی برای تولید خواهد بود.

سیدجواد ساداتی‌نژاد ظهر امروز ۲۲ دی‌ماه در چهارمین جشنواره ملی مرکبات در جیرفت، کشاورزی جنوب کرمان را سفره متنوع غذایی کشور عنوان کرد و گفت: یکی از موضوعات مهم اسناد اراضی کشاورزی است که برای یک بار باید این اراضی را صاحب سند کنیم. بنابراین اگر با هم تلاش کنیم، تا پایان دولت همه اراضی کشاورزی دارای سند می‌شوند.

وی با استمداد از تولیدکنندگان، اجرای الگوی کشت را با گذشت ۶۰ سال به دور از شعارزدگی نوید داد و افزود: امسال از کشاورزان درخواست‌ داریم به نحوه کشت دقت کنند، اجاره زمین برای کشت پیاز بالا رفته و این یک خطر جدی است، باید تمهیدات لازم برای الگوی کشت در دستور کار باشد.

وزیر جهاد کشاورزی از استاندار کرمان خواست تا نسبت به الگوی کشت توجه داشته باشند و اظهار کرد: همه باید دقت کنیم تا چگونه کشت کنیم که شیرینی امسال را سال آینده از دست ندهیم.

ساداتی‌نژاد کشت و صنعت را دارای یک رسالت اجتماعی در برابر کشاورزان و تولیدکنندگان دانست و اظهار کرد: کشت و صنعت جیرفت متعلق به کشاورزان است و باید خدماتش را ارائه دهد اما مسئولیت اجتماعی را باید متناسب با نیاز روز در دستور کار قرار دهد و به جای اجاره‌داری باید ایده راهبردی بدهد و اقدام به کشت پیاز نکند.

وی تاکید کرد: کشت و صنعت در زمینه صنایع تبدیلی ورود کند و ما هم از سیاست‌های راهبردی حمایت می‌کنیم. زیرا کشت و صنعت جیرفت قدر و توانمند است و باید به میدان بیاید.

وزیر جهاد کشاورزی تولید تضمینی را یکی از سیاست‌گذاری‌های جایگزین خرید تضمینی عنوان کرد و گفت: از خرید تضمینی به سمت تولید تضمینی پیش می‌رویم؛ خرید را به عنوان دولت انجام نمی‌دهیم، اتحادیه‌ها باید وارد تنظیم بازار شوند، ما حمایت می‌کنیم و تقویت آنها مهم است.

ساداتی نژاد بیان کرد: امسال ۱۷۶ هزار تن مرکبات صادر کردیم، بازار چین را داریم و دنبال بازار هند هستیم. سرمایه‌گذاران باید ورود کنند و بخش کشاورزی از اولویت دولت است.

وی از تفویض اختیارات به استاندار کرمان خبر داد و گفت: استان کرمان برای هیچ کاری از تهران نیاز به هیچ اذنی ندارد.

وزیر جهاد کشاورزی در پایان کشت و صنعت جیرفت را ملزم به اجرای مسئولیت اجتماعی کرد و گفت: کشت و صنعت باید در زمینه ارزش افزوده ورود کند و تا سال آینده منتظر نتایج تصمیات اجتماعی کشت و صنعت جیرفت هستیم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=100533
2 نظرات
  1. محمدعلی می گوید

    آخه این وزیر سواد داره؟چطوراستان کرمان برای هیچ کاری نیازبه تهران ندارد؟استانداری که بااین همه مشغله کاری استانی به این پهناوری یعنی چی اونوقت؟مگه استاندار درهمه زمینه هاتخصص داره؟ازگردن خودت ساقط کردی یا مردم وسرگرم؟؟؟🤔

  2. مجیدگیلانی می گوید

    کشاورزی استان جنوبی کرمان خیلی پیشرفته و بهترین محصول از مرکبات تا گیلاس،موز،خرما،کیوی…هر نوع میوه ای در دنیا باشد در استان جنوبی کرمان(جیرفت)کشت میشود و بسیار کیفیت عالی دارد،،،نماینده محترم جیرفت و عنبرآباد دکتر اعظمی مردی با سواد در رشته کشاورزی چکار بلد در تمامی زمینه ها میباشد، جیرفت تاریخ ومعادلات بین النهرین را بهم زد،شهری با قدمت 7000هرار ساله وامها شهری از وسط آن 3 رودخانه میگذری،،و دو2 رودخانه هم از اطرافش،کجای ایران چنین است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.