افتتاح نیروگاه خورشیدی ۱.۲ مگاواتی در رفسنجان

این نیروگاه با ظرفیت ۱.۲ مگاوات تولید انرژی و سرمایه‌گذاری ۵۰ درصدی سرمایه گذار ایرانی و ۵۰ درصدی شرکت kpv اتریش با اعتبار ٦٠ میلیارد ریال در زمینی به ابعاد ۱.۸ هکتار به بهره برداری رسیده است.
فرماندار رفسنجان در مراسم افتتاح این نیروگاه خورشیدی، گفته بیشترین نیاز سرمایه‌گذاری‌ها، امنیت منطقه برای سرمایه‌گذاری است که ایران در بین کشورهای منطقه و جهان یکی از قدرتمندترین و امن‌ترین کشورها است.
حمید ملانوری با بیان اینکه سرمایه گذاران خارجی‌ به‌واسطه وجود امنیت در ایران این کشور را برای سرمایه‌گذاری مناسب می‌بینند، گفت که امروز توسط گروه‌های تروریستی اتفاقات ناخوشایند و ناامنی در سوریه، عراق، یمن، مصر، بحرین اتفاق افتاده اما در بین همه آتش‌افروزی‌هایی که در منطقه داریم، هیچ‌کس قدرت تجاوز به ایران را ندارد.
وی با تأکید بر اینکه قدرت و امنیت کشور ما به اندازه‌ای است که اقدامات علیه ایران را خنثی می‌کند، یادآور شد: «بزرگترین عامل سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی امنیت است که امروز امنیت بسیار خوبی در کشور ما وجود دارد».
ملانوری تصریح کرد که ایران امنیت پایدار دارد و به امن شدن کشورهای دیگر نیز کمک می‌کند و سرمایه‌گذاران خارجی ایران را برای سرمایه‌گذاری و تولیدات، مورد مطالعه قرار داده و انتخابی صحیح کرده‌اند.
فرماندار رفسنجان حمایت دولت از سرمایه‌گذران را عامل مهم دیگر در راستای سرمایه گذاری برشمرد و افزود که چه دولت‌های قبل و چه دولت کنونی حمایت‌های خیلی جدی را در بحث سرمایه‌گذاری انجام داده و می‌دهند که جای تقدیر دارد.
ملانوری با اشاره به اینکه بعد از پیروزی انقلاب، دولت زمینه سرمایه‌گذاری را فراهم آورده است ادامه داد که دولت و رهبری بر توزیع عادلانه سرمایه‌گذاری در کشور تاکید دارند بنابراین دولت سعی بر فراهم کردن زیرساخت‌ها دارد.
وی با بیان اینکه زیرساخت‌ها برای سرمایه‌گذاری در ایران و به ویژه استان کرمان و رفسنجان فراهم است، ابراز داشت که رفسنجان و استان کرمان ظرفیت ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی را به‌خاطر تابش نور خورشید در منطقه دارند تا سرمایه‌گذاری‌ها به این سمت سوق داده شود.
ملانوری به تابش نور خورشید در استان و شهرستان اشاره و مطرح کرد که در رفسنجان ۳۳۰ روز در سال آفتابی و کمتر از پنج روز پشت سر هم هوای ابری داریم و از سویی زمین مناسب به اندازه کافی برای واگذاری احداث نیروگاه خورشیدی وجود دارد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=13812
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.