افتتاح پروژه ی ۲۰ هزار میلیاردی در بخش صنعت و معدن استان

به نقل از مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان پروژه ی ۲۰ هزار میلیاردی در بخش صنعت و معدن در سال جاری افتتاح می شود.

به گزارش کرمان نو به نقل از خبرگذاری تسنیم مهدی حسینی‌نژاد، با اشاره به اینکه سال‌ها است که از سوی مقام معظم رهبری مباحث اقتصادی در نامگذاری سال‌ها مد نظر قرار گرفته و امسال نیز سال جهش تولید نامگذاری شده است اظهار داشت: صنعت، معدن و تجارت استان کرمان از ابتدای امسال در راستای تحقق شعار سال و در قالب سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی برنامه‌ریزی شده، برنامه توسعه‌ای خود را در هفت محور به صورت ویژه و در قالب ۴۹ برنامه دنبال می‌کند.

وی با اشاره به مهمترین برنامه‌های استان در این راستا بیان کرد: توسعه صادرات و توجه به فعالیت‌های دانش‌بنیان از جمله این برنامه‌ها برای سال جاری است و از آنجا که استان کرمان یک استان معدنی است و پتانسیل‌های خوبی در استان در این حوزه وجود دارد ایجاد زیرساخت‌های صنعتی و معدنی و توسعه فعالیت‌های معدنی مورد توجه ویژه است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان با بیان اینکه در استان کرمان توجه ویژه‌ای به ایجاد صنایع فراوری با استفاده از پتانسیل‌های استان شده است افزود: در تکمیل زنجیره تولید فولاد، مس و ذغالسنگ در استان کرمان گام‌های بسیار بزرگی برداشته شده است.

حسینی‌نژاد به تولید بیش از  ۳۲ میلیون تن کنستانتره، ۲۸ میلیون تن گندله، ۱۳ میلیون تن آهن اسفنجی و ۱۰ میلیون تن فولاد در استان کرمان اشاره کرد و گفت: تمامی پروژه‌های استان کرمان در حوزه فراوری صنایع معدنی یا افتتاح شدند و یا پیشرفت فیزیکی بالای ۹۵ درصد دارند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با اشاره به اینکه در سال جاری ۲۰ هزار میلیارد تومان افتتاح در استان کرمان در حوزه صنعتی و معدنی داریم افزود: ۴ هزار میلیارد تومان از این پروژه‌ها ماه قبل به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور افتتاح شدند.

وی با تاکید بر اینکه توجه ویژه‌ای به فراوری صنایع معدنی در استان کرمان وجود دارد گفت: در گام بعد و در ادامه این مسیر بحث قطعه سازی و خدمات را در استان کرمان دنبال می‌کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.