استاندار کرمان در همایش کرمان آیدکس:


 اولین مجوز بی‌نام در خصوص تجدیدپذیرها صادر می‌شود

 استاندار کرمان در مراسم اختتامیه کرمان ایدکس با تأکید بر شکل‌گیری دبیرخانه در اتاق بازرگانی، گفت: همه این مباحث در قالب کمیته جمع‌بندی و توسط دبیرخانه پیگیری و هر چند ماه در شورای گفت‌وگو پیگیر شود و این‌طور نباشد که یک عده در این همایش نشستند و رفتند .

به گزارش کرمان‌نو، محمدمهدی فداکار با اشاره خسارت‌های سنگین ناترازی برق به بنگاه‌های اقتصادی اذعان کرد: در کشور هزار و ۹۷۱ همت تولید برق انجام می‌شود و برای این تولید هزار و ۹۰۴ همت یارانه پرداخت می‌شود و این موضوع بسیار اساسی است که باتوجه‌به خسارت ناترازی انرژی به بنگاه‌های کرمان احداث نیروگاه خورشیدی در کرمان جدی گرفته شود.

 او با بیان اینکه اولین مجوز بی‌نام در حوزه انرژی خورشیدی در کرمان صادر خواهد شد اذعان کرد: ما در کرمان تلاش خواهیم کرد تا به‌عنوان اولین استان باشیم که از ظرفیت قانونی جدید و اخذ مجوزهای بی‌نام باشیم.

 استاندار کرمان در مراسم اختتامیه اعلام کرد که اعضای صندوق توسعه ملی موافقت کردند که ۲۰ پروژه سرمایه‌گذاری در کرمان را تأمین مالی کنند.

صالح، عضو هیئت عامل و معاون صندوق توسعه ملی: کرمان رتبه پنجم را در دریافت تسهیلات صندوق توسعه ملی دارد

عضو هیئت عامل و معاون صندوق توسعه ملی با بیان اینکه ۴۰ میلیارد دلار از منابع این صندوق صرف پرداخت تسهیلات به فعالان اقتصادی شده است، گفت: بیشتر از همه استان بوشهر و بعد هم خوزستان به دلیل پروژه‌های نفت، گاز و پتروشیمی و سپس استان هرمزگان، ایلام و در رتبه پنجم کرمان با ۳ هزار میلیارد دلار از این منابع استفاده کرده است.

صالح در مراسم اختتامیه کرمان آیدکس با بیان اینکه ما ۲ هزار مگاوات روی نیروگاه‌های کرمان تسهیلات دادیم، گفت: بخشی از پول‌های ما برنگشته و داریم راهکاری برای برگشت پول پیدا می‌کنیم.

او در ادامه اذعان کرد که صندوق توسعه ملی بنا دارد تا سطح یک میلیارد دلار برای تکمیل فولادسازی گهر زمین وارد گود شود و با منابعی که از طریق بورس گذاشته می‌شود این پروژه ۲ تا ۳ساله به اتمام برسد.

عضو هیئت عامل و معاون صندوق توسعه ملی البته تأکید کرد که صندوق آمادگی دارد تا ۲۰ پروژه بالای ۵۰۰ میلیون دلار در کرمان را تأمین مالی کند.

از دیگر ظرفیت‌های که صالح به آن اشاره کرد ضمانت‌نامه ارزی به میزان ۱۳ درصد برای صادرکنندگانی بود که خدمات فنی و مهندسی را به دیگر کشورها صادر کنند.

باهنر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: دولت دیگر پول سرمایه‌گذاری ندارد

باهنر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش کرمان آیدکس با بیان اینکه دورانی که دولت‌ها نفت بفروشند و کشور را توسعه دهند تمام شده و ما چند ناترازی جدی در انرژی، بانک و غیره داریم، گفت: دولت دیگر پول سرمایه‌گذاری ندارد و نفت‌فروشی دیگر کفاف زندگی روزمره ما را می‌دهد .

باهنر بیان این جمله که کرمان هر چه ندارد از رقابت‌های چیپ و غیرضرور است، گفت: متأسفانه فضای سیاسی ما را رقابت‌های چیپ، بی‌ارزش کرده و افراد کارهای همدیگر را خنثی می‌کنند و خواهش من این است که این دعوا به ساخت اقتصاد نکشید .

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به شکل‌گیری انجمن توسعه کرمان در بیست سال قبل، گفت: این انجمن به‌قدری موفق بوده که اصفهانی‌ها، فارسی‌ها و غیره آمدند پیش ما که چه کردیم و اساسنامه و مرام‌نامه را گرفتند .

باهنر در ادامه اذعان کرد: همتی که اتاق بازرگانی کرمان کرد و نیروهای پارلمانی و غیره را همدل و هم صدا کرد یک الگو است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=118422
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.