بازرس کل استان کرمان: ۲۰۰ نفر از مرتکبان اختلاس و ارتشاء در معاملات دولتی به مراجع قضایی معرفی شدند

بازرس کل استان کرمان گفت: بالغ بر ۲۰۰ نفر از افرادی که مرتکب اختلاس، ارتشاء و تبانی در معاملات دولتی شده بودند به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گزارش کرمان نو به نقل از تسنیم، احمد آبیار ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان با بیان اینکه از همکاری و همدلی رسانه‌های استان برای مبارزه با فساد اداری و اقتصادی در استان و حمایت از مدیران پاکدست تشکر می‌کنم اظهار داشت: از وظایف اصلی سازمان بازرسی، هدایت و همکاری مدیران دستگاه‌های اجرایی است.

وی با اشاره به اینکه مدیران خادم مردم هستند و دستگاه نظارتی برای خدمتگزاری مدیران به مردم در کنار آنها بوده و امین و مشاور خوبی برای آنها هستند بیان کرد: در دولت سیزدهم شعار اصلی دولت مبارزه جدی با فساد اعم از اداری و اقتصادی است.

بازرس کل استان کرمان با بیان اینکه اصلاح یارانه‌ها کار بزرگی است که انجام شد و باید به دولت برای این مهم تبریک گفت افزود: امروز افرادی از اجرای این طرح ناراحت هستند چرا که منافع شخصی آنها قطع شده است.

وی با اشاره به اینکه فساد در واردات و توزیع کالاهای اساسی توسط برخی افراد بسیار زیاد بود و خوشبختانه امروز با این فساد برخورد شده است ادامه داد: نهاده دامی با ارز دولتی وارد شده و در بازار آزاد به فروش می‌رفت و در واقع مردم انتفاعی از این ارز دولتی نداشتند.

آبیار با بیان اینکه وظیفه همه ما است از اقدام دولت در کوتاه کردن دست سودجویان اقتصادی حمایت کنیم تصریح کرد: دولت دست به کار بزرگی در حوزه اقتصادی زده است.

وی با اشاره به اینکه هر فسادی در استان کشف شده با همکاری حراست درون سازمانی بوده است افزود: بالغ بر 200 نفر از افرادی که مرتکب اختلاس، ارتشاء و تبانی در معاملات دولتی می‌شدند دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

بازرس کل استان کرمان با بیان اینکه در بین آنها، افراد سرشناسی هم بودند اما سازمان بازرسی از منافع مردم کوتاه نیامد گفت: ده‌ها میلیارد تومان از وجوهی که اختلاس شده بود به بیت‌المال برگشت داده شده است.

وی با اشاره به اینکه دولت امروز دولت اصلاح و دولت مبارزه با فساد است و سازمان بازرسی از این نگاه دولت حمایت قاطع می‌کند ادامه داد: در نظام مقدس اسلامی هیچ مصونیتی برای مفسدین وجود ندارد و حتماً برابر مقررات برخورد قاطع می‌شود و در این راستا هیچ سطح و جایگاهی از افراد پذیرفته نیست.

آبیار با بیان اینکه انتقال حساب شرکت‌های بزرگ اقتصادی به استان مطالبه استان است و سازمان بازرسی هم پیگیری کرده است افزود: نظارت بر عملکرد شهرداری‌ها را در دستور کار داریم و در مواردی برخوردهایی هم انجام شده است و هیئت بازرسی استان کرمان حدود یک ماه است که در شهرداری کرمان مستقر بوده و حتماً پیگیر این امور است.

وی با اشاره به اینکه زمین خواری یک فساد بسیار خطرناکتر از اختلاس و ارتشاع است گفت: افراد با اعمال نفوذ زمین‌های بسیار خوب را تصرف می‌کنند و با فروش آن به مردم باعث متضرر شدن مردمی می‌شوند که حتماً این زمین تمام زندگی آنها است.

بازرس کل استان کرمان بیان کرد: اخیراً فردی قصد تغییر کاربری بیش از 30 هکتار از اراضی را از زراعی به مسکونی داشت که سازمان بازرسی به محض اطلاع، ورود کرد و مقابل این تضییع حقوق بیت‌المال ایستاد.
وی با اشاره به اینکه در جریان این پرونده فردی که به‌عنوان مسئول در اداره مربوطه حضور داشت، دو پاسخ متناقض و گزارش خلاف واقع به بازرسی داده که این فراد به مراجع قضایی معرفی شد، افزود: متاسفانه در شهرداری نیز مورد حمایت برخی افراد قرار گرفته بودند.

آبیار با بیان اینکه قرار بود یک شهرک در حومه شهر کرمان بر خلاف مقررات ایجاد شود و سازمان بازرسی مقابل این اقدام که خلاف قانون بود ایستاد گفت: این فرد متاسفانه از سوی برخی دستگاه‌های اجرایی استان نیز حمایت می‌شد اما سازمان بازرسی با قاطعیت برخورد کرد.

وی با اشاره به اینکه این فرد حتی اتهام دریافت رشوه به یکی از نیروهای بازرسی را نیز وارد کرد، که کذب و خلاف واقع بود افزود: این فرد با جوسازی و نشر اکاذیب علیه بازرسی و دستگاه قضایی قصد داشتند که مسیر پرونده را به انحراف بکشند اما با قاطعیت مقابل آنها ایستادیم و در حال حاضر مستندات پرونده جمع‌آوری و به مراجع ذیصلاح قضایی ارائه شده است.لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=88600
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.