در جلسه امروز شورای رقابت انجام می‌شود


بررسی قیمت فروش کارخانه‌ای خودروها

نایب رئیس شورای رقابت از بررسی قیمت فروش کارخانه‌ای خودروها در جلسه امروز این شورا خبر داد.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، محمود دودانگه با اشاره به جلسه امروز شورای رقابت اظهار کرد: یکی از دستورات جلسه امروز (سه‌شنبه)، بررسی و اتخاذ تصمیم در خصوص نتیجه و خروجی نهایی دستورالعمل تنظیم بازار خودروی سواری است که بر اساس آن محصولات تولیدی خودروسازان باید عرضه شود.

بر اساس این گزارش، ۱۶ بهمن سال قبل بود که شورای رقابت، به دنبال اعتقاد این سازمان بر انحصاری بودن بازار خودروهای سواری، دستورالعمل تنظیم بازار خودرو را ابلاغ و منتشر کرده و فرمول قیمت‌گذاری خودروهای سواری را مشخص کرد.

در این راستا دودانگه به ایسنا اعلام کرد که برای تعیین قیمت پایه، برای هر خودرویی که در داخل کشور تولید می‌شود باید سه خودروی مشابه خارجی شناسایی و میانگین قیمت سه خودروی خارجی به دلار مشخص شود. سپس قیمت با نرخ ارز مرکز مبادله به ریال تبدیل و با قیمت سازمان حمایت مقایسه شود، این خودروها درجه‌بندی شده و از A تا F طبقه‌بندی می‌شوند. متناسب با این رتبه‌بندی یا قیمت سازمان حمایت انتخاب می‌شود یا متناسب با شرایطی که قیمت پایه رقابتی مشخص می‌شود، شورای رقابت تصمیم بگیرد قیمت دیگری را مبنا قرار دهد. این فرایند شامل همه خودروهای داخلی می‌شود.

همچنین پیش از این نایب رئیس شورای رقابت اعلام کرده بود که قیمت فروش کارخانه‌ای خودروها در نیمه دوم فروردین سال جاری تعیین می‌شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=102786
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.