تقویت سرمایه گذاری و صادرات در گرو توسعه تعاملات خارجی

استاندار کرمان گفت: توسعه تعاملات خارجی منجر به تقویت سرمایه گذاری و صادرات می‌شود.

ایرنا گزارش داده؛ محمدجواد فدایی عنوان کرد: از پیشنهاداتی که به توسعه ارتباطات خارجی این استان کمک کند استقبال می کنیم .

وی افزود: استان کرمان از سال گذشته تاکنون  به خوبی به مباحث توسعه تعاملات خارجی ورود کرده است .

وی  به سفر چندین نفر از سفرای جمهوری اسلامی و کشورهای مختلف به استان کرمان طی ماه‌های گذشته اشاره کرد و گفت: جلسات متعددی نیز با اتاق‌های مشترک ایران با روسیه، عراق، افغانستان و غیره داشته‌ایم که به گسترش تبادلات و فعالیت‌ها کمک می کند.

فدایی به مبحث دیپلماسی اقتصادی اشاره کرد و ادامه داد: استان کرمان هم در زمینه‌های صادرات، کالاهای قابل ملاحظه‌ای دارد و هم به لحاظ سرمایه‌گذاری‌های خارجی از جمله حوزه صنایع و معادن جذابیت لازم را دارد.

وی می گوید: همکاری و تعامل با نمایندگی وزارت امور خارجه در استان جزو برنامه‌های مورد تاکید استان است و با توجه به ظرفیتی هم که در استان وجود دارد، انتظار می‌رود دفتر نمایندگی نیز به صورت جدی در حوزه‌های مختلف وارد شود و پیشنهادات خود را ارائه دهند.

استاندار کرمان با بیان اینکه انگیزه بالایی برای ارتباط قوی در حوزه وزارت خارجه وجود دارد، تصریح کرد: اشتغال فرامرزی از جمله مباحثی است که در حال پیگیری داریم تا واردات کالاهای لازم را نیز از طریق تولیدکننده‌های ایرانی انجام دهیم.

راه‌اندازی ۲۸ دفتر نمایندگی در استان‌ها و مناطق آزاد تجاری کشور

محمد رحیمی‌گرجی مشاور معاون اداری مالی وزیر امور خارجه نیز در این نشست با معرفی رسمی آسیه عباسی به عنوان مسئول نمایندگی وزارت خارجه در استان کرمان بیان داشت: در حال حاضر ۲۸ دفتر نمایندگی در استان‌ها و مناطق آزاد تجاری کشور راه‌اندازی شده است.

رحیمی‌گرجی به دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه پرداخت و گفت: وظایف دفاتر نمایندگی‌ها گسترده‌تر شده و شناسایی و معرفی توانمندی‌های اقتصادی، ظرفیت‌های گردشگری را به عهده دارند.

وی همکاری و تعامل هر چه بیشتر استانداری و سایر دستگاه‌های اجرایی را با نمایندگی‌های وزارت خارجه استان‌ها خواستار شد و بیان کرد: برگزاری جلسات استانی شورای روابط خارجی جهت تبادل نظرات در حوزه‌های مرتبط موثر واقع می شود.

اسفند ماه ۹۲ بود که دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در کرمان با حضور حسن قشقاوی معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه افتتاح شد.

اتفاقی که با توجه به ظرفیت‌های بزرگ استان کرمان در زمینه صنعت، معدن، کشاورزی و گردشگری ضرورت داشت.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=41149
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.