طی سه‌ماهه نخست سال ۱۴۰۱ محقق شد؛


تولید ۱۳۰۰ تخته فرش توسط مددجویان کرمانی

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان از تولید ۱۳۰۰ تخته فرش دست باف توسط بافندگان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان در سه‌ماهه نخست سال ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایسنا، یحیی صادقی با اشاره به اینکه در چند سال گذشته رویکرد جهشی و چشم‌گیری درزمینهٔ تولید فرش دست‌باف در استان داشته‌ایم گفت: ۱۳۰۰ تخته فرش دست‌باف به متراژ ۱۲ هزار مترمربع طی سه‌ماهه نخست سال ۱۴۰۱ توسط مددجویان استان تولید و روانه بازار فروش شده است.

وی ارزش فرش‌های تولیدی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان طی این مدت را بیش از ۷۳ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: هم‌اکنون حدود هشت هزار بافنده تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان قرار دارند که تعدادی از این قالی‌بافان بیمه هستند.

صادقی تعداد دارهای فعال قالی مددجویان را حدود شش هزار دار اعلام و بیان کرد: به‌منظور حمایت از قالی‌بافان تحت حمایت، فرش‌های تولیدی آن‌ها با برند احسان بدون واسطه توسط این نهاد به فروش می‌رسد.

وی افزود: این نهاد با شناسایی طرح‌های روز و موردنیاز بازار، تأمین مواد اولیهٔ مرغوب و مناسب، نظارت بر اجرای طرح‌های قالی‌بافی مددجویان و فروش فرش‌های تولیدی آن‌ها در خارج از استان باقیمت بالاتر، تلاش کرده بیشترین سود را نصیب مددجویان بافندهٔ تحت حمایت کند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با اشاره به این‌که استعداد سنجی قالی‌بافان و مشاورهٔ شغلی آن‌ها به‌صورت چهره به چهره از رویکردهای اساسی این نهاد در ایجاد طرح‌های قالی‌بافی است، گفت: پس از طی این مراحل متقاضیان بافت فرش جهت انتخاب نوع فرش و تکمیل پرونده به واحدهای مربوطه معرفی می‌شوند تا با تهیهٔ امکانات نقشه و مواد اولیهٔ موردنیاز توسط کمیته امداد، طرح راه‌اندازی شود.


لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=90197
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.