رئیس اتاق بازرگانی کرمان: اقتصاد استان کرمان بهره‌ور نیست

رئیس اتاق بازرگانی کرمان گفت: اقتصاد استان کرمان بهره‌ور نیست، منابع بین نسلی در حال صرف شدن بوده و ثروتی هم برای آیندگان ایجاد نمی‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی کرمان گفت: اقتصاد استان کرمان بهره‌ور نیست، منابع بین نسلی در حال صرف شدن بوده و ثروتی هم برای آیندگان ایجاد نمی‌شود.
به گزارش کرمان نو به نقل از تسنیم، سید مهدی طبیب‌زاده صبح امروز در سومین جشنواره بهره‌وری و رقابت‌پذیری استان کرمان که در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان برگزار شد اظهار داشت: بهره‌وری در کشور به‌ویژه استان کرمان مقوله بسیار با اهمیتی است.

وی با بیان اینکه اقتصاد کرمان بهرهور نیست افزود: استان کرمان با توجه به ظرفیت‌های خدادادی و نیروی انسانی که دارد، نتوانسته توسعه پایداری داشته باشد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با اشاره به اینکه کشاورزی، اشتغال و امنیت غذایی در استان ایجاد کرده اما بهرهور نیست گفت: مصرف آب در حوزه کشاورزی در استان کرمان زیاد است.

وی با بیان اینکه باید به دنبال محصولاتی باشیم که نیاز زیادی به آب نداشته باشند ادامه داد: در استان کرمان موضوع اصلی آب بوده و استفاده از آب گرانقیمت باعث می‌شود که کشاورزی ما بهره‌وری نداشته و کاشت محصولات آب بر منابع آبی ما هدر می‌دهد.

طبیب‌زاده با اشاره به اینکه صنعتی که در افزایش جی دی پی استان نقشی نداشته باشد بهرهور نیست بیان کرد: اگر میراث فرهنگی که در جذب گردشگر به استان کاری نکرده باشد باعث می‌شود که این میراث فرهنگی هم بهره‌ور نباشد.
وی با ابراز امیدواری از اینکه با برنامه‌ریزی دقیق از منابع موجود استفاده لازم را ببریم گفت: منابع بین نسلی در حال صرف شدن است و ثروتی هم برای آیندگان ایجاد نمی‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان افزود: مشارکت فعال تمام اقشار از صنعت، کشاورزی، نخبگان و عموم مردم لازم است تا بهره‌وری در استان به یک گفتمان و مطالبه عمومی تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه خداوند نعمات زیادی در استان کرمان به ما داده است گفت: بین ورودی و خروجی اقتصادی استان چه نسبتی وجود دارد و باید به سهم خودمان در جهت بهرهوری از منابع تلاش کنیم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=85161
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.