شهردار رفسنجان بیان کرد:


عدم نظارت بر قیمت مصالح ساختمانی در رفسنجان

در رفسنجان نظارتی بر قیمت مصالح ساختمانی نیست در خصوص شن و ماسه و… خودشان تصمیم می‌گیرند و قیمت‌ها به‌شدت بالا رفته و این کار هزینه ساخت و قیمت تمام‌شده مسکن را بالا می‌برد که باید این موضوع حتماً کنترل شود.

 

“محمدرضا عظیمی زاده” در جلسه بررسی طرح اقدام ملی مسکن اظهار کرد: برای بازآفرینی شهری و بافت فرسوده و سکونتگاه غیررسمی اهدافی دنبال شود یکی اینکه خدمات زیربنایی مانند اصلاح معابر، آب و برق و …خدمات روبنایی شامل پارک، مراکز درمانی، آموزشی و …است که توسط دستگاه‌ها تأمین شود.

وی بیان کرد: ساخت‌وسازها باید با رعایت ضوابط و معیارهای حاکم بر شهر کیفیت پیدا کند که یک بخش از آن وظیفه شهرداری است که آن را انجام می‌دهد. دولت با تأمین زمین و دستگاه‌ها برای استقرار خدمات باید هماهنگ باشند تسهیلاتی دولت در اختیار سازندگان قرار دهد که یکی از مشکلات جدی که داریم سند مالکیت است که جلوی وام گرفتن را می‌گیرد و خیلی از کسانی که شرایط وام‌دارند بابت وثیقه دچار مشکل شده‌اند که باید راهکاری در این زمینه باشد و به هر نحوی باید مشکل دریافت وام برطرف شود. شهردار رفسنجان با اشاره به اینکه نگاهمان به پروژه‌های شهری نگاه سرمایه‌گذاری است و هر پروژه‌ای که شهرداری کار می‌کند باید ارزش‌افزوده به شهر و سرمایه‌های مردم بدهد، افزود: در رفسنجان نگاه از قصب به متر تبدیل‌شده باید نگاهمان این باشد که سرمایه‌گذاری است باید تسهیلگری شود.
وی تصریح کرد: هر چه حجم ساخت‌وساز در رفسنجان بالا باشد ماندگاری مردم بیشتر می‌شود. مردم این شهر باید خدماتی متناسب با اصالتشان بگیرند که اگر این خدمات نباشد مهاجرت کلان صورت خواهد گرفت.
عظیمی زاده ادامه داد: یک نوع مهاجرت خرد داریم که مردم برای خرید مایحتاج خود به خارج از رفسنجان می‌روند که این نگاه هم باید از مردم دور شود، باید تنوع مراکز خرید را بالا ببریم در همه بخش‌ها پیشرفت منوط به تنوع است که مردم راضی باشند.

شهردار رفسنجان در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در رفسنجان نظارتی بر قیمت مصالح ساختمانی نیست در خصوص شن و ماسه و …خودشان تصمیم می‌گیرند و قیمت‌ها به‌شدت بالا رفته و این کار هزینه ساخت و قیمت تمام‌شده مسکن را بالا می‌برد که باید این موضوع حتماً کنترل شود.

ارتباط ساخت مسکن با ۲۰۰ شغل

رئیس بانک مسکن شعبه مرکزی رفسنجان نیز در این جلسه بر اهمیت و ضرورت ویژه توجه به مسکن اشاره کرد و گفت: بخش مسکن به طور مستقیم و غیرمستقیم با حداقل ۲۰۰ نوع شغل ارتباط دارد.
خان یغما ابراز کرد: طرح اقدام ملی مسکن در افزایش آمار ازدواج، نوسازی و زیباسازی بافت فرسوده افزایش جذب اعتبارات سرگردان و …تأثیر بسزایی دارد متأسفانه رفسنجان کمترین اعتبار در بخش مسکن را استفاده می‌کند بدین معنی که منابعی که وارد استان می‌شود کمترین درصد جذب آن راداریم و نیاز است کارگروهی برای بررسی علل این عدم موفقیت تشکیل شود.وی به طرح اقدام ملی مسکن اشاره کرد و افزود: در راستای رونق‌بخشی به حوزه مسکن از طریق افزایش تولید مسکن بانک مسکن از محل منابع داخلی تأمین هزینه‌های پروژه‌های در دست احداث را انجام می‌دهد.
رئیس بانک مسکن شعبه مرکزی رفسنجان عنوان کرد: از مجموع تسهیلات برای احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده و ناکارآمد شهری تاکنون ۲۰ هزار قرارداد منعقدشده که سهم رفسنجان ۳۰ واحد بوده است.
وی تصریح کرد: اگر در بخش مسکن تحول انگیزه‌ای ایجاد کنیم اشتغال‌زایی افزایش چشمگیری خواهد داشت و بخشی از مشکلات اجتماعی برطرف می‌شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=35251
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.