مدیرعامل بورس کالا در پاسخ به منتقدان هزینه‌های معاملات پسته در بورس:


قیمت‌های مبادلاتی پسته را مقایسه کنید

مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران در پاسخ به منتقدان هزینه‌های معاملات پسته از آن‌ها خواست قیمت‌های مبادلات را مقایسه کنند؛ چرا که هزینه‌های مبادلاتی به مراتب از تالار نقره‌ای بیش‌تر است.

حامد سلطانی نژاد در همین رابطه گفت: ایران از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های پسته در جهان بوده و حضور پسته در بورس‌ کالا به کشاورز کمک می‌کند تا محصول خود را با قیمتی مناسب در بازار نقد به فروش برساند و البته چشم‌اندازی از نرخ‌های فروش در آینده نیز داشته باشد.

وی ادامه داد: در واقع چرخه “درآمد” و “سرمایه‌گذاری” باید در تولید هر محصول کشاورزی رعایت شود تا به‌صورت پایدار تولیدات کشاورزی در بازارهایی همچون بورس ‌کالا عرضه شود.
سلطانی نژاد در خصوص روند تجارت عنوان کرد: اگر روند تجاری به‌صورت متمرکز و شفاف عملیاتی شود، قطعا سرمایه‌گذاری‌ها در این محصول افزایش خواهد یافت، ضمن آنکه بازار‌های جهانی نیز می‌توانند به‌صورت روزانه قیمت بازار نقد و بازار آتی ایران را رصد کرده و از طرفی تاثیرگذاری مستقیم بر بازار‌های جهانی نیز خواهد داشت.

کشاورزان آموزش می‌بینند

مدیرعامل بورس کالا درخصوص اقدامات صورت گرفته برای آشنایی کشاورزان گفت: آموزش‌ها به‌صورت مجازی و حضوری برای کشاورزان و فعالان در استان‌هایی که این محصول عرضه می‌شود، آغاز شده و روند آموزش نیز به‌صورت مستمر ادامه خواهد داشت.
وی ادامه داد: اگر تعداد مشارکت‌کنندگان در کلاس‌های آموزشی به عددی قابل توجه برسد، آمادگی آموزش در محل استان تولید‌کننده نیز وجود خواهد داشت و این فرصت فراهم خواهد شد.

فعالان هزینه‌های دو تا سه درصدی بورس را مانع می‌بینند

به گزارش بورس نیوز، سلطانی نژاد تصریح کرد: برخی فعالان بازار هزینه دو تا سه درصدی بورس را مانع از حضور این محصول عنوان می‌کنند. یعنی اگر شخصی بخواهد در بورس فعالیت داشته باشد سود را زمانی تجربه می‌کند که حجم بالایی از محصول را ارائه کرده باشد اما؛ با حضور در بورس مجبور به پرداخت این هزینه است.
سلطانی نژاد در همین رابطه گفت: منتقدان به این هزینه در ابتدا باید مقایسه‌ای با هزینه مبادلاتی که در بازار خارج از بورس وجود دارد، داشته باشند، زیرا به مراتب هزینه‌های مبادلاتی از بورس ‌کالا بیشتر است.
مدیرعامل بورس ‌کالا در پایان خاطرنشان کرد: در نهایت با مقایسه این نوع نرخ، به این نتیجه خواهیم رسید که هزینه‌های مبادلات صورت گرفته در بورس به شدت پایین‌تر از هزینه‌های دیگر روش‌های مبادله است؛ در واقع این رقم، مقدار قابل ملاحظه‌ای در تجارت پسته نخواهد بود.
لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=36694
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.