مخالفت مجلس با سهمیه‌بندی بنزین در سال ۹۸

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت عصر امروز (شنبه، ۴ اسفند) پارلمان با پیشنهاد تعدادی از نمایندگان مجلس مبنی بر اختصاص سهمیه ۲۴ لیتری بنزین به هر ایرانی به صورت ماهانه مخالفت کردند.

به گزارش تسنیم، براساس این گزارش، احمد امیرآبادی عضو هیئت‌رئیسه مجلس به عنوان یکی از طراحان طرح سهمیه‌بندی بنزین و اختصاص ماهانه ۲۴ لیتر به هر ایرانی، در این جلسه گفت: بالاخره باید تکلیف میزان مصرف بنزین مشخص شود.

وی افزود: بنزین یک سرمایه ملی است و باید از آن به نحو صحیحی استفاده شود. ناگزیر هستیم به مصرف بنزین را در سال آینده از طریق کارت سوخت بهینه و آن را احیا کنیم.

همچنین، محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ نیز در مخالفت با پیشنهاد امیرآبادی گفت: تکلیف بنزین باید در قوانین کلی و با اجماع همه دستگاه‌ها و ارکان نظام صورت گیرد.

وی تصریح کرد: پرداختن به موضوع مصرف بنزین و یا حتی سهمیه‌بندی آن موضوعی نیست که بتوان در قالب بودجه‌های سالانه به آن پرداخت، وضعیت اقتصادی کشور و مشکلات ایجاد شده جایی برای تغییر در روند عرضه بنزین باقی نگذاشته است.

یادآور می‌شود، پورمحمدی، معاون سازمان برنامه و بودجه مجلس نیز به نمایندگی از دولت با طرح سهمیه‌بندی بنزین در سال ۹۸ مخالفت کرد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=25215

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.