معاون استاندار کرمان: مشکل کمبود روغن خوراکی در این استان رفع می‌شود

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان گفت: به گفته مسئولان ملی مشکل کمبود روغن خوراکی در این استان با اختصاص سهمیه به استانها تا پایان هفته جاری رفع می‌شود.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایرنا، حسین مهرابی روز یکشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار استان کرمان افزود: واردات مواد اولیه روغن خوراکی به مرزهای کشور انجام شده و مشکلی برای تامین کالاهای اساسی مردم وجود ندارد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمان نیز در این زمینه گفت: بازرسی از کارخانه های روغن نباتی این استان با حضور بازرسان و نیروهای بسیج انجام می‌شود.

سیدمهدی حسینی‌نژاد از کارخانه‌داران روغن خوراکی کرمان خواست ابتدا روغن مورد نیاز این استان را تامین کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان نیز در سخنانی اظهار داشت: هیچ استانی از نظر قانون تنظیم بازار کشور نمی‌تواند مانع ورود یا خروج کالاهای اساسی به استان دیگر شود به غیر از استان‌ها و بازارچه‌های مرزی که بحث قاچاق و یا بهداشت را دارند.

حسین محرابی ادامه داد: نمی‌توانیم مصوبه‌ای داشته باشیم که خروج کالاها از استان کرمان به استان‌های دیگر را ممنوع کنیم، اما می‌توانیم با رایزنی‌ها به این برسیم که ابتدا کالاها در استان توزیع شود و سپس به دیگر استان‌ها داده شود.

وی عنوان کرد: توزیع شکر در برخی از تعاونی‌های روستایی با صف‌های طولانی مواجه شده که این موضوع باید بررسی شود و چنانچه قرار است سهمیه بیشتری اختصاص داده شود این کار را انجام دهیم.

مهرابی با اشاره به اینکه برای تامین شکر مشکلی وجود ندارد گفت: بر اساس گزارش‌ها، توزیع کالا از طریق فروشگاه‌های زنجیره ای بهتر از مغازه‌ها به دست مردم می‌رسد که این موضوع نیز باید بررسی شود.لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=88209
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.