پس از فوت دومین کارگر در معادن استان؛


مسئولان زغال‌سنگ کرمان به دستگاه قضایی احضار شدند

رئیس دادگستری کوهبنان گفت: مسئولان شرکت زغال‌سنگ استان کرمان به دنبال دومین حادثه منجر به فوت ۲ کارگر در معادن این شهرستان طی هفته‌های اخیر؛ به دستگاه قضایی احضار شدند.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایرنا، علی محبوب‌پور روز شنبه ۲۹ اردیبهشت اظهار داشت: بدون هیچ‌گونه اغماضی با مقصران حادثه معادن اصلی و هشونی کوهبنان برخورد قانونی می‌شود و در این راستا مدیران شرکت زغال‌سنگ و مسئولان واحد ایمنی و امداد این معادن به دادگستری احضار شده‌اند.

او در خصوص ریزش تونل در معدن اصلی زغال‌سنگ، طی ۲ روز گذشته که منجر به جان‌باختن یکی از کارگران این معدن شد، اظهار داشت: هنوز ۱۰ روز از حادثه تلخ در معدن زغال‌سنگ هشونی که منجر به فوت یک کارگر شده بود، نگذشته که مجدد حادثه‌ای دیگر، منجر به جان‌باختن یکی از کارگران در معدن اصلی شد و دراین‌خصوص بلافاصله مدیران و مسئول واحد ایمنی و امداد معادن به دادگستری احضار شدند.

 این مقام قضایی عنوان کرد: دراین‌رابطه پرونده‌ای در دادگستری شهرستان کوهبنان تشکیل شده و قاضی پرونده به‌صورت ویژه تحقیقات مقدماتی را آغاز کرده است.

او بیان کرد: نظر به اینکه این دومین حادثه‌ای است که طی ۱۰ روز اخیر در معادن شهرستان کوهبنان، اتفاق افتاده و منجر به بی‌سرپرست شدن ۲ خانواده شده است، ضروری است سازمان صمت و سایر مراجع مربوطه، موضوع ایمنی و امداد در معادن را به‌صورت ویژه و بدون هرگونه نقصی، پیگیری کنند.

او تصریح کرد: علل حادثه در حال بررسی است و در صورت قصور و کوتاهی با مقصران احتمالی حوادث، بدون هیچ‌گونه اغماضی برخورد قضایی خواهد شد.

روز گذشته ۲۸ اردیبهشت سال جاری وقوع حادثه در یکی از کارگاه‌های معدن اصلی زغال‌سنگ منطقه طغرالجرد این شهرستان جان یک کارگر را گرفت.

 ۱۷ اردیبهشت سال جاری نیز رئیس حوزه قضایی شهرستان کوهبنان از تشکیل پرونده قضایی به‌منظور بررسی دلیل فوت یک کارگر در یکی از معادن این شهرستان خبر داد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=118451
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.