معاون اقتصادی استانداری کرمان:


۴۰ پیمانکار در معادن اسفندقه با همان روش‌های قدیمی سنگ معدن را بیرون می‌آورند

معاون اقتصادی استانداری کرمان با اشاره به اینکه یکی از مشکلات معادن کارکردن به روش سنتی است گفت: ۴۰ پیمانکار در معادن اسفندقه با همان روش‌های قدیمی سنگ معدن را بیرون می‌آورند.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از تسنیم، امیر حسن‌زاده معاون امور اقتصادی استانداری کرمان در بازدید از معادن اسفندقه جیرفت در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه استان کرمان یک استان معدنی است و معادن از پیشرانان اقتصادی محسوب می‌شوند، اظهار داشت: از برنامه‌های دولت سیزدهم، توسعه متوازن در نقاط مختلف کشور است.

 او با اشاره به اینکه در استان کرمان نیز این برنامه را با جدیت پیگیری می‌کنیم، افزود: جنوب استان کرمان در حوزه معادن، مستعد است و قطعاً فعال‌کردن معادن می‌تواند در توسعه متوازن مؤثر باشد.

 معاون امور اقتصادی استانداری کرمان با بیان اینکه معادن کرومیت اسفندقه یکی از این ظرفیت‌ها است که در این راستا از این معادن بازدید شده است، گفت: پنج پهنه کار فعال در این معادن وجود دارد که با حدود ۷۰۰ کیلومترمربع پهنه معدنی است.

 او با اشاره به اینکه یکی از مشکلات معادن کارکردن به روش سنتی است که از قبل از انقلاب تاکنون به همین روش است، افزود: اکتشاف معادن اسفندقه باید ساماندهی شود.

 حسن‌زاده با بیان اینکه در این معادن سایر مواد معدنی به جز کرومیت وجود دارد که با سروسامان دادن اکتشافات از این مواد نیز می‌توان بهره‌برداری کرد، ادامه داد: پروانه‌های بهره‌برداری اکتشاف این معادن نیز باید به‌روز شود و اقدامات در معادن مشخص شود.

 او با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود ۴۰ پیمانکار در این منطقه با همان روش‌های قدیمی سنگ معدن را بیرون می‌آورند و هیچ فراوری انجام نمی‌شود، گفت: زنجیره تولید این معادن نیز باید ایجاد شود تا از خام‌فروشی مواد معدنی از استان جلوگیری شود و در نهایت ارزش‌افزوده بیشتری برای استان داشته باشیم.

 معاون امور اقتصادی استانداری کرمان با بیان اینکه احداث کارخانجات فراوری معادن کرومیت و صنایع پایین‌دستی در این منطقه یک ضرورت است و از سرمایه‌گذاران دعوت می‌شود که حتماً این ظرفیت را موردتوجه قرار دهند، افزود: با احداث صنایع پایین‌دستی حتماً توسعه پایدار در منطقه ایجاد می‌شود و اشتغال‌زایی هم دارد.

 او با اشاره به اینکه در جلسه‌ای که بعد از بازدید از معادن اسفندقه با مدیرعامل این شرکت برگزار شد همه این نکات تأکید شده است، بیان کرد: امیدواریم هر چه سریع‌تر این موارد عملیاتی شود و اداره کل صنعت، معدن و تجارت هم باید بر معادن اسفندقه نظارت جدی داشته باشد و نکات مطرح شده را پیگیری کند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=115795
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.