امام جمعه رفسنجان:


منابع مالی مس به رفسنجان بازگشت

امام‌جمعه رفسنجان اعلام کرد: منابع مالی شرکت ملی مس در چند بانک این شهرستان که ۲ ماه قبل به تهران انتقال یافته بود با پیگیری‌های استاندار کرمان برگشت.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایرنا، حجت‌الاسلام اصغر عسکری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته رفسنجان در خصوص مسائل شرکت مس اظهار کرد: فقط منابع مالی به ۲ بانک برنگشته که آن هم پیگیری‌ها در حال انجام است.
امام‌جمعه رفسنجان بیان کرد: راجع به انتصابات، رهبر انقلاب دستور دادند که در انتصابات، عزل و نصب‌ها مداخله نکنید؛ بله تنها اگر از ما نظر و مشورتی خواستند بیان می‌کنیم.
وی ادامه داد: در حوزه صنعت مس، یک مورد نگرانی در بحث خروج منابع مالی از حساب‌های چند بانک شهرستان بود که با پیگیری‌های استاندار کرمان، منابع اکثرا به بانک‌ها برگشته و این جابه‌جایی به نفع مردم بوده است.
حجت‌الاسلام عسکری خاطرنشان کرد: خواسته‌ها، مطالبات و دغدغه‌های ما در مجموعه ادارات و شرکت مس، مدیریت کارآمد، متخصص و سپس افزایش تولید است که به نفع همه خواهد بود و البته توسعه در زمینه بهره‌بردرای هم از جمله دغدغه‌های ماست.
امام‌جمعه رفسنجان با اشاره به اینکه اینهمه ذخایر خدادادی در معادن مس وجود دارد باید تولید ثروت را از این معادن افزایش داد بیان کرد: دغدغه دیگر ما امنیت و آرامش در مناطق معدنی است؛ نباید در مجموعه معدنی اضطراب و دلهره‌ای برای کارگران معادن ایجاد شود، لذا خواسته ما و خط قرمز ما تولید، افزایش تولید و حفظ امنیت کارگران است.
وی همچنین با بیان اینکه اگرچه ثمرات مس به همه مردم ایران می‌رسد اما افراد محدوده این معادن باید بیشتر خدمات را دریافت کنند گفت: مردم شهرستان‌های رفسنجان و انار در محدوده مس سرچشمه زندگی می‌کنند که باید خسارت‌های وارده به این جمعیت از ناحیه مس، جبران شود و ارائه خدمات بهتر و بیشتر به کارکنان زحمتکش این صنعت سخت مس و هم به کسانی که در حوزه بهره‌برداری زندگی می‌کنند سزاوار آنان است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=98809
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.