ورود اتاق بازرگانی کرمان به پروژه‌های نیمه‌تمام

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان قصد دارد به پروژه‌های نیمه‌تمام این استان ورود کند.

امروز اطلاعیه‌ای از سوی اتاق بازرگانی کرمان در این خصوص منتشر شد.

در این اطلاعیه خطاب به اعضای اتاق آمده که

همانگونه که استحضار داريد پروژه­‌های متعددی در حوزه­‌های مختلف صنعتی، معدنی، کشاورزی و… متعلق به بخش دولتی و خصوصی در استان بنا به چالش­‌های مختلفی نظیر عدم تامین منابع مالی، مشکلات مربوط به صدور مجوزها و غیره در مراحل مختلف ساخت و یا بهره ­برداری متوقف شده ‌اند.

متاسفانه این موضوع منجر به بروز مشکلات عدیده­‌ای نظیر کاهش انگیزه سرمایه­ گذاری، بلوکه شدن سرمایه‌ها، مستهلک شدن سرمایه­ گذاری صورت گرفته، اختلال در روند تولید و… شده است.

در ادامه این اطلاعیه آمده که «کمیسیون امور زیربنایی و سرمایه­ گذاری اتاق کرمان در نظر دارد پس از شناسایی پروژه­‌های مذکور و نهایتا استخراج فهرست پروژه­‌های دارای توجیه فنی و مالی، نسبت به امکان طرح و پیگیری موانع احصاء شده در نهادهای ذیربط و بررسی سازوکارهای موجود جهت تأمین منابع مالی مورد نیاز پروژه­ها از طریق بازار سرمایه اقدام نماید.»

اتاق بازرگانی از صاحبان پروژه‌های یادشده خواسته  نسبت به تکمیل و ارسال فرم پیوست به آدرس ایمیل investment.commission98@gmail.com در اسرع وقت اقدام کنند.

سه هزار پروژه نیمه‌تمام در کرمان

بنا به گفته استاندار کرمان حدود سه هزار پروژه نیمه‌تمام در استان کرمان وجود دارد.

محمدجواد فدایی خرداد امسال در این رابطه گفته بود که برای اتمام این پروژه‌ها به حدود چهار تا پنج هزار میلیاردتومان نیاز است.

به گفته او یکی از دلایل اصلی نیمه‌تمام ماندن پروژه‌ها، کارشناسی نبودن آن‌هاست.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=40966
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.