افزایش ۴۹ درصدی قیمت پرواز کرمان به تهران


قیمت بلیت پرواز کرمان به تهران یک میلیون و ۴۹۶ هزار تومان

گمانه‌زنی‌ها پیرامون افزایش نرخ بلیط هواپیما بالاخره به پایان رسید و خبر از افزایش ۲۹ درصدی قیمت بلیت منتشر شد. اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که افزایش در همه مسیرها ۲۹درصد نبوده است. برای مثال مسیر کرمان – تهران با افزایش ۴۹ درصدی همراه بوده است.

به گزارش کرمان‌نو، هفته گذشته سرانجام پس از ماه‌ها گمانه‌زنی، ‌ستاد تنظیم بازار با افزایش ۲۹ درصدی قیمت بلیت پروازهای داخلی موافقت کرد.

بر این اساس انجمن شرکت‌های هواپیمایی جدول قیمت بلیت هواپیما را به‌روز و در سایت خود بارگذاری کرد. بررسی‌ها حاکی از آن بود که افزایش قیمت بسیار بیشتر از نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار بود و در مسیرهای پرتقاضا این افزایش تا ۸۰ درصد بدون احتساب مالیات بر ارزش‌افزوده و همچنین عوارض متعلقه است.

به طور مثال بلیت پرواز کرمان به تهران با افزایش ۴۹ درصدی به یک میلیون و ۴۹۶ هزار تومان رسید.

قیمت پرواز‌های جدید شهرستان‌های استان کرمان را به تهران می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

Screenshot 2023 05 20 120024

قیمت بلیت پرواز تهران-بوشهر ۵۰ درصد، تهران-شیراز ۵۶.۵ درصد، تهران-کرمانشاه ۶۲ درصد و تهران-عسلویه ۵۷.۵ درصد افزایش یافته است.

همچنین قیمت بلیت پرواز تهران-ارومیه نیز با افزایش ۶۳.۸ درصد به یک میلیون و ۲۴۲ هزار تومان رسیده است. نرخ بلیت پرواز مشهد-آبادان با رشد ۶۱.۱ درصدی از یک میلیون و ۳۱۷ هزار و ۷۰۰ تومان به ۲ میلیون و ۱۲۲ هزار تومان افزایش یافته است.

گران‌ترین مسیر پروازی داخلی (بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده و عوارض متعلقه) نیز با ۲ میلیون و ۲۹۹ هزار و ۱۲۰ تومان برای گرگان کیش است. قیمت قبلی این مسیر پرواز یک میلیون و ۲۷۸ هزار تومان بود که در قیمت‌گذاری جدید ۸۰ درصد افزایش یافته است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=104527
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.