۱۶ پروژه در گل‌گهر منتظر افتتاح توسط رئیس‌‌جمهور

ناصر تقی زاده مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر سیرجان گفت: رییس جمهوری دوشنبه در دومین سفر خود به شهرستان سیرجان به منظور افتتاح ۱۶ پروژه در منطقه معدنی گل گهر حضور می یابد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان کرمان، وی افزود: افتتاح کارخانه مگامدول دوم آهن اسفنجی شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر و افتتاح کارخانه خط۲ کنسانتره شرکت سنگ آهن گهر زمین و نیز بهره برداری از ۱۴ پروژه بهینه سازی و توسعه زیرساخت تولید در منطقه گل‌گهر از برنامه‌های سفر دکتر روحانی به سیرجان در منطقه گل گهر است.

تقی زاده افزود: کارخانه مگامدول دوم آهن اسفنجی شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر ظرفیت ٢ میلیون تن در سال دارد که با سرمایه گذاری ۱۰۴۷۹ میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم ۱۱۰۰ نفر افتتاح می‌شود؛ همچنین کارخانه خط۲ کنسانتره شرکت سنگ‌آهن گهرزمین به ظرفیت ۲ میلیون تن در سال با سرمایه گذاری ۸۰۶۴ میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم ۷۰۰ نفر به بهره برداری می‌رسد و ۱۴ پروژه دیگر در حوزه بهینه سازی و توسعه زیرساخت‌های تولید منطقه گل‌گهر می‌باشند.

وی بیان داشت: مجموع سرمایه گذاری پروژه‌های قابل افتتاح و در شرف راه اندازی بالغ بر ۵۳۱۹۷ میلیارد ریال می‌باشد و این طرح‌ها مجموعا ۵۹۸۰ نَفَر اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم در منطقه ایجاد کرده است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=24854
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.