۴ کارخانه فرآوری مس در جیرفت افتتاح می‌شود

احمد امینی‌روش با اشاره به اینکه جیرفت 245 هزار نفر جمعیت دارد که 145 هزار نفر در شهر جیرفت و مابقی آنها در روستاها ساکن هستند اظهار داشت: جیرفت خاستگاه تمدن بشریت است و جیرفت را در دنیا با تمدن و گردشگری می‌شناسند و جاذبه‌های گردشگری زیادی دارد.

وی با بیان اینکه 60 درصد جمعیت این شهرستان در روستاها زندگی می‌کنند و 335 دهیاری در شهرستان جیرفت وجود دارد گفت: از آنجا که کشاورزی در این شهرستان جایگاه ویژه‌ای دارد الگوی تغییر کشت در این شهرستان دربرنامه است و در حال حاضر هزار هکتار سطح زیر کشت گلخانه‌ای در جیرفت است.

به گزارش تسنیم، فرماندار جیرفت با اشاره به اینکه 25 سال است که شاهد خشکسالی در این منطقه هستیم عنوان کرد: متاسفانه رودخانه‌های فصلی خشک شده‌اند و استفاده از روش‌های نوین آبیاری و تغییر و اصلاح الگوی کشت در دستور کار است.

وی با اشاره به راه‌اندازی شدن فرودگاه جیرفت و اینکه در حال حاضر فعالیت می‌کند افزود: هفته‌ای دو پرواز از این فرودگاه انجام می‌شود و پیگیر مرز هوایی برای این فرودگاه هستیم.

امینی‌روش با بیان اینکه چهار کارخانه فرآوری مس در شهرستان جیرفت تا پایان سال و اوایل سال آینده افتتاح می‌شود گفت: زیرساخت‌های توسعه در جیرفت تکمیل شده و شهرک صنعتی جیرفت با 500 هکتار زمین آماده سرمایه‌گذاری است.

وی با اشاره به اینکه اداره گمرک و اداره استاندارد در این شهرستان مستقر شده و زمینه صادرات محصولات کشاورزی از شهرستان جیرفت وجود داردافزود: از کشاورزان درخواست داریم که صادرات خود را از گمرک جیرفت انجام بدهند و پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در جیرفت حدود 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

فرماندار جیرفت با بیان اینکه حدود چهل اداره کل و سازمان در شهرستان جیرفت مستقر هستند که معادل یک استان به مردم خدمت می‌دهند عنوان کرد: سه بیمارستان در شهرستان جیرفت وجود دارد و پزشکان زیادی در شهرستان کار درمان مردم را برعهده دارند.

وی با بیان اینکه ‌199 خانه بهداشت در شهرستان جیرفت وجود دارد گفت: 390 فضای آموزشی در شهرستان فعالیت آموزشی دارند و در حال حاضر نه دانشگاه در شهرستان جیرفت در حال ارائه خدمات به جوانان این منطقه است.

امینی‌روش با بیان اینکه 90 درصد شهرستان شبکه‌های دیجیتال تلویزیونی را تحت پوشش دارد گفت: خدمات زیادی در طول 40 ساله پس از انقلاب به مردم این منطقه داده شده و شهرستان جیرفت پیشرفت‌های زیادی داشته است که البته باز هم جای کار دارد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=23470
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.