مدیرعامل شرکت گاز استان اعلام کرد


صرفه‌جویی ۴۷ میلیون لیتری سوخت مایع در استان کرمان/ گازرسانی به ۹۹ درصد شهرها

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان گفت: با توجه به تلاش‌های گسترده در راستای توسعه گازرسانی به استان به ویژه حوزه صنایع، در سال گذشته بیش از ۴۷ میلیون لیتر در مصرف سوخت مایع صرفه‌جویی شده است.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، منوچهر فلاح امروز ۱۷ اردیبهشت ماه در تشریح این خبر اظهار کرد: میزان سوخت مایع صرفه‌جویی شده بطور میانگین در هر فصل از سال ۱۴۰۱ برابر با ۸/۷ میلیون لیتر بوده است.

وی با بیان اینکه اکنون در استان کرمان بیش از ۷۶۹ هزار مشترک در بخش‌های مختلف خانگی، عمومی، تجاری و صنعتی از گاز طبیعی بهره‌مند هستند، افزود: بدون شک هدف ما در سال ۱۴۰۲ همچون سنوات گذشته تداوم گازرسانی به بخش‌های مزبور مخصوصا بخش صنعتی و به دنبال آن صرفه‌جویی بیشتر در مصرف سوخت مایع است.

فلاح با اشاره به همسایگی کرمان با استان‌های مرزی کشور ادامه داد: با توجه به این موضوع بحث صرفه‌جویی در مصرف سوخت مایع در راستای پیشگیری از قاچاق سوخت در این استان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. ضمن اینکه ۹۶ درصد از حجم کل سوخت مایع صرفه‌جویی شده استان تنها در بازه زمانی پنج سال اخیر صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان ارزان بودن مصرف گاز طبیعی را نسبت به سوخت مایع، کاهش هزینه‌های حمل و نقل، کاهش اثرات تخریب زیست محیطی و امنیت جاده‌ها را از مزایای توسعه شبکه گاز طبیعی برشمرد و گفت: با جایگزین کردن گاز طبیعی به جای سوخت مایع، شاهد کاهش مصرف فرآورده‌های نفتی در استان کرمان و کشور هستیم.

وی افزود: سال گذشته در سطح استان کرمان بیش از ۳۷ هزار مشترک جدید در بخش‌های مختلف شامل خانگی، صنعتی و عمومی جذب شدند.

فلاح تصریح کرد: در حال حاضر ۹۹ درصد جمعیت شهری و ۶۰ درصد جمعیت روستایی در استان کرمان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=103981
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.