معاون شرکت گل‌گهر: فردا برای جبران بحران دیر است

معاون فنی و مهندسی شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر گفت: از جمله اقدامات ارزشمندی که توسط این شرکت در حوزه انرژی در دستور کار قرار دارد مشارکت در طرح‌های توسعه بلوک‌های نیروگاهی سیکل ترکیبی شرکت گهر انرژی است.

مهدی مکی‌آبادی افزود: رسالت اصلی شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر فعالیت در حوزه‌های تولید آهن اسفنجی و نیز پروژه‌های توسعه‌ای و فولادسازی است و  هم‌اکنون پست برق 33/400 کیلوولت، در حال احداث و تکمیل است.

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر، او ادامه داد: با اصلاح سیستم تصفیه آب یکی از واحدهای تولیدی، مصرف آب خود را 20 درصد کاهش داده است.

مکی‌آبادی اضافه کرد: در پروژه‌های تصفیه آب جدید، در نظر گرفتن استفاده مجدد از آب برگشتی و همچنین استفاده از سیستم خنک‌کن ایرکولر در واحد سوم این شرکت، در مجموع، منجر به کاهش 40 درصدی مصرف آب می‌شود.

به گفته‌ی او پروژه‌های بهینه‌سازی متعدد شرکت می‌توانند به بهینه‌سازی مصارف انرژی کمک شایانی کنند که از جمله این موارد می‌توان به بازیافت آب‌های دورریز دستگاه «RO» و آب‌های سطحی و انتقال به صنایع پایین دستی به منظور استفاده در فرایند تولید کنسانتره در منطقه گل‌گهر اشاره کرد.

 

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=75770
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.