افزایش تخت‌های تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان امام خمینی (ره) جیرفت

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از صدور مجوز افزایش ۷۱ تخت‌ به بخشهای تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان امام خمینی ره توسط وزارت بهداشت خبر داد.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایسنا، امین سعیدی سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: بیمارستان امام خمینی (ره) جیرفت به عنوان قطب درمانی جنوب استان با ظرفیت تخت بیش از چارت سازمانی خود مشغول خدمت رسانی به مردم جنوب استان می باشد.

وی با بر شمردن مشکلات این بیمارستان در این زمینه افزود: بیمارستان امام خمینی در چارت وزارت بهداشت و بیمه های درمانی ۱۴۰ تخت خوابی می باشد و لذا مبالغ اختصاص یافته وزارت بهداشت در برخی موارد بیمه های درمانی و مجوزهای استخدامی بر اساس همان ۱۴۰ تخت بیمارستانی است ،این در حالیست که تعداد بیماران بستری در بخش های بیمارستان گاها از ۵۰۰ بیمار بیشتر بوده است.

وی با بیان اقدامات معاونت درمان در جهت حل مشکلات قطب درمانی جنوب استان کرمان اعلام کرد : با پیگیری های مستمر مجموعه درمان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت مجوز افزایش تعداد ۷۱ تخت تخصصی و فوق تخصصی به تخت‌های بستری بیمارستان امام خمینی صادر شده است که این مهم می تواند باعث تحول اساسی در بخش درمان و سلامت جنوب استان کرمان باشد.

سعیدی با کافی ندانستن این مجوزهای صادر شده باتوجه به وسعت جنوب استان کرمان گفت : افزایش تخت های بیمارستان امام خمینی (ره) از ۱۴۰ تخت به ۵۵۰ تخت در پروانه ،و همچنین افزایش مجوز بخش های تخصصی در همه بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در دست اقدام و به زودی محقق خواهد شد.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در ادامه خاطر نشان کرد: با این افزایش ما شاهد خدمات تخصصی و فوق تخصصی بیشتر ، افزایش بودجه ،افزایش اعتبارات بیمه ای و افزایش چارت درمانی این بیمارستان خواهیم بود.

سعیدی با تشکر از مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و کادردرمان که در زمان همه گیری کرونا با کار جهادی و صادقانه به مردم خدمت کردند؛ مجوزهای صادر شده را شامل افزایش تخت های بخش های آی سیو اطفال، پست سی سی یو و قلب ، پست آی سی یو اطفال، سوختگی ، افزایش تختهای بخش سی سی یو و ۲۶ تخت به تختهای بخش آی سیو دانست.

وی از زحمات و تعامل سازنده کارشناسان ستادی در معاونت درمان دانشگاه که طی ماه های اخیر با تلاش و رایزنی و همراهی زمینه اخذ صدور مجوز ها را فراهم کرده اند تقدیر کرد.


لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=90025
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.