سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمان خطاب به مردم:


تا شهریورماه دوز یادآور واکسن کرونا را تزریق کنید

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: افرادی که حدود 50 یا 60 روز از تزریق واکسن دوز سوم آنها می گذرد می توانند دوز سال 1401 را دریافت کنند و بدانید که همچون آنفلوآنزا باید سالیانه تزریق واکسن کرونا داشته باشیم و مردم باید تا پایان شهریورماه دوز یادآور را دریافت کنند.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایسنا، دکتر«مهدی احمدی نژاد» صبح امروز هفتم تیرماه در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان کرمان گفت: سیر کرونا بعد از پوشش مناسب واکسن، نزولی شد.

او از افزایش تعداد موارد مبتلا در استان سخن به میان آورد و اظهار کرد: در حال حاضر فقط 44 نفر مبتلا (قطعی و مشکوک) در بیمارستان افضلی پور بستری هستند که ابتلای 13 نفر آنها قطعی است و دو نفر آنها در بخش ICU بستری هستند.

به گفته سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمان در هفته قبل 23 نفر مبتلای قطعی به کرونا در استان کرمان بوده و این در حالی است که هفته ماقبل آن 10 نفر و در سه هفته قبل 9 نفر مبتلای قطعی به کووید 19 در استان بوده است.

او از فوت سه نفر در هفته گذشته به دلیل ابتلا به کرونا در استان خبر داد و عنوان کرد: در دو هفته قبل یک نفر و در سه هفته قبل اصلا مورد فوتی به دلیل ابتلا به کووید 19 در استان کرمان نداشتیم. گفتنی است که از 23 نفر مبتلای قطعی در هفته گذشته 6 مورد در سیرجان، در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت دو نفر، در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان یک نفر داشته اند.

به گفته احمدی نژاد تعداد مبتلایان با شیب ملایم در حال افزایش است، اما این موضوع جای نگرانی ندارد و با همکاری آحاد مردم قابل کنترل است.

طبق اعلام سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمان تاکنون حدود 91 درصد دوز اول، 80 درصد نوبت دو و 53 درصد افراد بالای 12 سال استان دوز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

او همکاری ها برای تزریق دوز سوم کرونا را غیرقابل قبول دانست و بیان کرد: شرایط استان قابل قبول است و با همکاری جمعی می توان بیماری را در همین مرحله کنترل کنیم لذا باید پوشش واکسیناسیون افزایش داد.

«رحمان جلالی» معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان نیز در این جلسه گفت: کمیته های ستاد مقابله با کرونا دوباره فعال شوند.

او با بیان این مطلب که مصوبات جلسات را باید کمیته اطلاع رسانی انتشار دهد، اظهار کرد: مردم را برای تزریق دوز سوم کرونا تشویق کنید و برگزاری مراسمات و نمایشگاه ها باید در کمیته های تخصصی مورد بررسی قرار گیرند اما با بزرگنمایی ها استان و کشور را دچار التهاب نکنید.

به اعتقاد معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان هرچند کرونا کنترل و مهار شده اما پایان نیافته است و همچنان باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنید.

«حمید شمس الدینی» مدیرکل انتظامی استانداری کرمان نیز در این جلسه گفت: آمار تزریق دوز سوم واکسن کرونا در استان کرمان از دو ماه پیش چندان تغییری نکرده است.

او ادامه داد: در استان کرمان شهرستانی در وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی نداریم و 10 شهرستان استان در وضعیت زرد و 13 شهرستان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.


لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=90554
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.