معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان خبر داد:


غربالگری دیابت و فشارخون ۱۱۳ هزار کرمانی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان از غربالگری دیابت و فشارخون ۱۱۳ هزار نفر از جمعیت بالای ۱۸ سال در کرمان خبر داد.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وحیدرضا برهانی‌نژاد با اشاره به اینکه تاکنون ۱۸۶۱ نفر مشکوک به فشار خون بالا و ۱۲۱۱ نفر مشکوک به دیابت در جمعیت بالای ۱۸ سال دانشگاه علوم پزشکی کرمان شناسایی شده‌اند، گفت: از این تعداد ۴۵۱ بیمار قطعی فشار خون جدید و ۲۲۷ نفر بیمار قطعی دیابت جدید شناسایی شده‌اند.

او افزود: شهرستان‌های بافت و بردسیر با ۲۴ درصد در زمینه غربالگری فشار خون و دیابت پیشرو هستند.

برهانی‌نژاد با اشاره به اینکه اجرای پویش ملی سلامت از ۲۰ آبان تا ۱۵ دی‌ماه، ادامه دارد، گفت: این پویش در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کرمان در بیش از ۳۵۰ ایستگاه ثابت و ۴۷ ایستگاه موقت در حال اجرا است.

معاون بهداشتی دانشگاه جمعیت هدف این پویش را ۱۰۰ درصد افراد بالای ۱۸ سال عنوان کرد و اظهار کرد: انتظار داریم حداقل ۷۰ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال از نظر بیماری‌های دیابت و فشارخون بالا مورد بررسی قرار گیرند.

او با تاکید بر این موضوع که این پویش تا ۱۵ دی‌ماه ادامه دارد، گفت: افراد می‌توانند با مراجعه به مراکز بهداشتی، پایگاه‌ها و خانه‌های بهداشت در سراسر استان کرمان در این پویش شرکت کنند؛ و از وضعیت سلامت خود از نظر دیابت و فشارخون اطلاع پیدا کنند.

برهانی‌نژاد تصریح کرد: شناسایی و تشخیص زودرس این دو بیماری می‌تواند از ابتلا به سایر بیماری‌ها، پیشگیری و از تحمیل عوارض زیاد به بیماران احتمالی آینده، جلوگیری کند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=111881
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.