کروناویروس| دستور رییس‌جمهور: مراکز تجاری تا 15 فروردین تعطیل شوند

رییس‌جمهور کشورمان امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا دستور تعطیلی مراکز تجاری و مکان‌هایی را که باعث تجمع مردم می‌شوند، صادر کرد.

حسن روحانی با اشاره به مباحث مطرح شده درباره مراکز پرجمعیت و تجمعی در استان‌های مختلف به وزیر کشور ماموریت داد همراه با استانداران، مراکز جمعیتی در استان‌های هدف را مورد بررسی قرار داده و به جز مراکز ضروری از جمله مراکز توزیع دارو،‌ مواد غذایی و سایر اقلام مورد نیاز و ضروری روزمره مردم، بقیه بازارها، پاساژها و مراکز تجاری را که تراکم جمعیت ایجاد می شود، تا ۱۵ فروردین تعطیل کند. 

این دستور در حالی صادر شده که او چهار روز پیش گفته بود که «اینکه شایع شده در تهران یا بعضی شهرها برخی فروشگاه‌ها و برخی مشاغل قرنطینه هستند،‌اصلا چنین چیزی وجود ندارد. نه امروز قرنطینه است، نه ایام نوروز، نه بعد و قبلش و همه در کسب و کار و فعالیت خود آزادند.»

لغو تعطیلی اصناف از سوی رییس‌جمهور| روحانی: استانداران حق تصمیم‌گیری ندارند

در همین حال صبح امروز تعدادی از وزرای پیشین بهداشت از حسن روحانی خواستند در 15 روز آینده به طور قاطعانه جلوی ترددهای غیرضروری را بگیرد. آن‌ها هشدار دادند که رعایت نکردن این توصیه، بازی با جان مردم است.

درخواست پنج وزیر بهداشت پیشین از روحانی: جلوی ترددها را قاطعانه بگیرید| رعایت نکردن توصیه‌ها، بازی با جان مردم است

ایسنا از جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا گزارش داده که روحانی با اشاره به گزارش وزیر راه و شهرسازی درباره روند کاهشی جابه‌جایی و سفرهای مردم، ضمن تشکر و قدردانی از همراهی مردم به خاطر عمل به توصیه‌های انجام شده گفت: امیدوارم مردم به طور جدی‌تر و بیشتر به این توصیه عمل کنند.

البته امروز از سوی پلیس‌راه کشور اعلام شد که  یک میلیون و ۱۱۲ هزار تردد در جاده‌های کشور در روز گذشته ثبت شده.

رییس‌جمهور همچنین گفته همانگونه که متولیان امور بهداشتی کشور گفته‌اند اگر این روند و همراهی مردم همچنان در آینده ادامه پیدا کند می‌توانیم امیدوار باشیم که سیر شیوع  این بیماری به مرحله نزولی شدن نزدیک شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=45318
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.