اینستابازی با کرمانی‌های ساکن بهارستان| نمایندگان در اینستاگرام چه کسانی را دنبال می‌کنند؟

شش نماینده اصلاح طلب، دو نماینده اصولگرا و دو نماینده مستقل، سهم استان کرمان از مجلس دهم شورای اسلامی است.

به جز علیبرز بختیاری، نماینده مردم بافت، رابر و ارزوییه و علی اسدی کرم، نماینده مردم شهربابک در مجلس که هر دو هم با حمایت اصلاح‌طلبان به مجلس راه پیدا کردند، دیگر نمایندگان در اینستاگرام به نامشان صفحه‌ای ثبت شده.

البته اینکه این صفحات از سوی خود نمایندگان اداره می‌شود و یا دفترشان این کار را برعهده دارد، به طور کامل مشخص نیست، هر چند که در صفحه برخی از آن‌ها همچون محمد مهدی زاهدی، نماینده اصولگرای مردم کرمان و راور نوشته شده که این صفحه زیر نظر دفتر او اداره می‌شود اما مورد تایید زاهدی است.

بیشترین و کمترین فالوور

شهباز حسن‌پور، نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس که به علی لاریجانی نزدیک است، بیشترین فالوور یا دنبال کننده را در میان نمایندگان استان کرمان دارد.

دو صفحه به نام او ثبت شده که تا لحظه تنظیم این گزارش یکی 14 هزار و 200 و دیگری 10 هزار و 200 دنبال کننده دارد.

احمد حمزه، نماینده مردم شهرستان‌های کهنوج، منوجان، فاریاب، قلعه‌گنج و رودبار جنوب با 9 هزار و 792 دنبال کننده، دومین نماینده استان کرمان از نظر بیشترین فالوور است.

کمترین دنبال کننده را هم صفحه حسین امیری خامکانی، نماینده اصلاح طلب مردم زرند و کوهبنان در مجلس با هزار و 244 دنبال کننده دارد.

کاری به هم ندارند

از نکات جالب صفحات بررسی صفحات اینستاگرام نمایندگان این است که در فضای مجازی این هشت نفر چندان کاری با هم ندارند.

محمد مهدی زاهدی و محمدرضا پورابراهیمی، دو نماینده مردم کرمان و راور به دلیل اختلافاتی که دارند، یکدیگر را دنبال نمی‌کنند.

احمد حمزه و یحیی کمالی پور، دو نماینده جنوب کرمان هم در اینستاگرام یکدیگر را فالو نکردند.

این در حالی است که بسیاری از این نمایندگان صفحات نمایندگان دیگر استان‌ها را دنبال می‌کنند.

در بین نمایندگان استان کرمان تنها احمد انارکی محمدی، نماینده اصلاح طلب مردم رفسنجان و انار و محمدرضا پورابراهیمی، نماینده اصولگرای کرمان یکدیگر را دنبال می‌کنند.

البته حسین امیری خامکانی هم احمد حمزه را دنبال می‌کند و حمزه هم زاهدی را.

چه کسانی را دنبال می‌کنند؟

  • حسن پور

1 1

2

 

 

 

 

 

شهباز حسن پور دو صفحه اینستاگرام دارد. (اینجا و اینجا)

او در یکی از صفحاتش دو نفر و در صفحه دیگر، یک نفر را فالو می‌کند. تنها نام مشهور و البته مشترک بین هر دو صفحه، اینستاگرام آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب است.

  •  حمزه

 

احمد حمزه 78 نفر را دنبال می‌کند. (اینجا)

در میان کسانی که او دنبال می‌کند می‌توان به امام خمینی، آیت‌الله خامنه‌ای، اسحاق جهانگیری، حسن روحانی، محمدرضا عارف، حسن خمینی، معصومه ابتکار، شهیندخت مولاوردی، محمود صادقی، علی مطهری، چندین صفحه به نام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، محمد جواد ظریف، علیرضا رزم حسینی (استاندار پیشین کرمان)، غلامحسین کرباسچی، ذبیح الله اعظمی (نامزد اصلاح طلبان از حوزه انتخابیه جیرفت و عنبرآباد در مجلس دهم)، مجید انصاری و علی لاریجانی اشاره کرد.

  • احمد انارکی محمدی

احمد انارکی محمدی هم 16 نفر را فالو می‌کند. (اینجا)

آیت‌الله خامنه‌ای، اسحاق جهانگیری، ظریف، حسن روحانی، شیخ علی هاشمیان (رییس شورای اسلامی شهر رفسنجان) و محمدرضا پورابراهیمی مشهورترین کسانی هستند که نماینده رفسنجان و انار در اینستاگرام آن‌ها را دنبال می‌کند.

  • محمدرضا پورابراهیمی

پورابراهیمی تنها چهار نفر را فالو می‌کند. (اینجا)

آیت‌الله خامنه‌ای، امام خمینی و احمد انارکی محمدی سه فرد شناخته شده این فهرست هستند.

  • یحیی کمالی پور

پور 1

پور 2

 

 

 

 

 

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس هم دو صفحه دارد. (اینجا و اینجا)

یکی از صفحات او کلا کسی را دنبال نمی‌کند و دیگری 28 نفر را فالو می‌کند. آیت‌الله خامنه‌ای، امام خمینی، حسن روحانی، محسن رضایی، سرلشکر باقری، سرلشکر جعفری و سردار عبدالهی مشهورترین چهره‌هایی هستند که او دنبال می‌کند.

  • حبیب الله نیکزادی پناه

 

نماینده مردم بم، فهرج، ریگان و نرماشیر  هم که با حمایت اصلاح طلبان وارد مجلس شد اما به حزب اعتدال و توسعه و علی لاریجانی نزدیک است، شش نفر را دنبال می‌کند. (اینجا)

آیت‌الله خامنه‌ای، آیت‌الله هاشمی، امام خمینی، محمد جواد ظریف، حسن روحانی و علی لاریجانی این شش نفر هستند.

  • محمد مهدی زاهدی

محمدمهدی زاهدی لیست بلند بالایی برای دنبال کردن دارد. (اینجا)

تا لحظه تنظیم این گزارش او هزار و 491 نفر را دنبال می‌کند که در میان این نفرات، چندین صفحه به آیت‌الله خامنه‌ای اختصاص دارد. امام خمینی هم جزو این لیست بلند بالا هست.

جالب اینجاست که صفحه منسوب به زاهدی دو صفحه را که به چاپ پایان نامه و مقاله در مجلات علمی اختصاص دارد، دنبال می‌کند. او در دولت احمدی‌نژاد، وزیر علوم بوده است. زاهدی همچنین صفحه احمدی‌نژاد در اینستاگرام را نیز فالو کرده است.

البته صفحه این نماینده اصولگرا در اینستاگرام زیرنظر پایگاه اطلاع رسانی اوست.

  • حسین امیری خامکانی

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس که رییس مجمع نمایندگان استان کرمان هم هست تنها احمد حمزه، نماینده اصلاح طلب پنج شهرستان جنوبی کرمان را دنبال می‌کند. (اینجا)

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=19156
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.