رئیس کمیسیون قضایی:


برخی بی‌جهت ایرانیان خارج از کشور را می‌ترسانند!

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه منع قانونی برای ورود ایرانیان خارج از کشور وجود ندارد،گفت: برخی افراد بی‌جهت ایرانیان خارج از کشور را می‌ترسانند!

به گزارش کرمان‌نو و به نقل از برنا حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، در مورد بازگشت برخی هنرمندان به کشور، گفت: افرادی که واقعا مرتکب جرم نشده اند می توانند به کشور بیایند. جرم هم مرتکب شده باشند می توانند بیایند. کسی که از مملکت خارج شده باشد می تواند هر زمانی که خواست در کشور حضور پیدا کند.

وی اظهار کرد: هر کسی به عنوان ایرانی می تواند وارد ایران شود ولو اینکه مجرم باشد. اگر هم مجرم باشد می تواند وارد شود و‌ نهایتا محاکمه اش انجام می شود. هیچ منع قانونی برای ورود ایرانیان خارج از کشور حتی هنرمندان وجود ندارد.

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در مورد اینکه آیا نظام از ورود این افراد استقبال می کند، گفت: سیاست نظام این است که هیچ منعی برای ورود ایرانیان خارج از کشور نداشته باشد. در واقع بحث استقبال نیست، بحث قانون است که اگر کسی بخواهد واردایران شود برایش منع قانونی وجود نداشته باشد. گاهی اوقات ممکن است بی جهت بعضی افراد را ترسانده باشند که در کشور حضور پیدا نکنند، ممکن است این افراد اموالی اینجا دارند که این اموال دست دیگران است لذا دیگران آنها را می ترسانند. اما واقعیت این است که حضور این افراد در اینجا منعی ندارد و خودشان متوجه باشند که دارند بی جهت می ترسند.

غضنفرآبادی خاطر نشان کرد: اگر هم جرمی مرتکب شده باشند اگر شخصی باشد رضایت طرف را می گیرد و اگر عمومی باشد که مثل سایر جرایم در ایران محاکمه صورت می گیرد و بحث تخفیف نیز برای اینها وجود دارد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=114485
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.