اجرای طرح تابستانه کتاب در ۱۹ کتابفروشی استان

محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: این طرح‌ها در ایام مختلف سال و عناوین مختلفی، چون پاییزه کتاب، تابستانه کتاب و عیدانه کتاب برگزار می‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی با بیان اینکه در این طرح‌ها به طور مناسبتی نیز در ایام مختلف سال برگزار می‌شود افزود: این طرح‌های حمایتی خرید کتاب در طول سال در سه یا چهار مرتبه در طول سال اجرا می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه در حال حاضر طرح تابستانه کتاب در کرمان همزمان با سراسر کشور در حال اجراست گفت: یازدهمین دوره طرح «توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها» به مدت ۱۰ روز در کتابفروشی‌های عضو طرح در استان با شعار «کتاب، همنشین دلنشین» از ۲۵ تیر ماه آغاز شده و تا سوم مرداد ادامه دارد.

علیزاده با بیان بیان اینکه در این طرح به کتاب‌های تالیفی ۲۵ درصد و کتاب‌های ترجمه ۱۵ درصد تخفیف تعلق می‌گیرد افزود: سقف خرید کتاب برای هر شخص تا مبلغ ۱۲۰ هزار تومان است که تا ۳۰ هزار تومان می‌تواند از یارانه خرید کتاب بهره‌مند شود.

وی با اشاره به اینکه طرح تابستانه کتاب در ۱۹ کتابفروشی در سطح استان در حال اجراست گفت: کتابفروشی‌هایی در شهرستان‌های کرمان، بردسیر، بم، سیرجان و جیرفت در این طرح مشارکت دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با عنوان اینکه در طرح عیدانه کتاب در استان کرمان ۳۰۰ میلیون تومان کتاب توسط دوستداران کتاب خریداری شد و ۶۰ میلیون تومان یارانه هم در این طرح پرداخت شد افزود: امیدواریم در طرح تابستانه شاهد مشارکت بیشتر مردم باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه این طرح‌ها با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اجرا می‌شود گفت: به این واسطه کتاب‌های عمومی و کودک و نوجوان شامل این طرح هستند و کتاب‌های آموزشی، کمک آموزشی و درسی مشمول طرح تابستانه کتاب نمی‌شوند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=30942
1 نظر
  1. هخامنش سعیدی می گوید

    از کجا باید خرید؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.