اختصاص ۹ هزار دستگاه اتوبوس برای جا‌به‌جایی سفرهای ایام اربعین

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در جلسه ستاد اربعین از اختصاص ۹ هزار دستگاه اتوبوس برای جابه‌جایی سفر ایام اربعین خبر داد.

عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر و رئیس این سازمان با بیان این مطلب اظهار داشت: ظرفیت کل کشور ۱۲ هزار دستگاه اتوبوس می باشد که از این تعداد ۹ هزار اتوبوس برای جابه جایی در ایام اوج سفر ایام اربعین(دو روز قبل و دو روز بعد از اربعین) اختصاص داده شده است.
حسن نیا افزود: پیش بینی می شود اوج ورودی مرز مهران ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار زائر باشد که طبق ارزیابی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ۳ هزار دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائران به صورت ۲۴ ساعته در نظر گرفته شده است.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت : برای تسهیل در رفت و آمد از پایانه مرزی مهران و پایانه برکت تا خروجی شهرهای اطراف، گره های ترافیکی زیادی وجود داشت که پیش بینی می شود با همکاری استانداری ایلام این مشکلات مرتفع شود و سرعت بیشتری در حمل ونقل زائران اربعین صورت پذیرد.
وی افزود: ظرفیت اتوبوس های VIP بین ۲۵ تا ۳۰ نفر می باشد که در ایام برگشت مسافران این ظرفیت تا بیش از ۵ مسافر هم قابل افزایش خواهد بود .
شایان ذکر است با هماهنگی های صورت گرفته، محدودیت ساعت رانندگی برای رانندگان تا اطلاع ثانوی وجود ندارد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=36622
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.