استاندار کرمان: احساسات مردم را درک می‌کنیم، اما سلامت مهم‌تر است| ورود زائران به کرمان ممنوع

استاندار کرمان از ارادتمندان سردار شهید سلیمانی خواست که فعلا به کرمان سفر نکنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استاندار کرمان، علی زینی‌وند در آستانه برگزاری سالگرد شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی از همه دوستداران و دلدادگان سردار دل‌ها خواست تا با توجه به شرایط بیماری کرونا ویروس این ایام به استان کرمان سفر نکنند.

وی با تسلیت ایام فاطمیه و سالگرد شهادت سپهبد شهید سلیمانی عنوان کرد: شرایط کشور به لحاظ شیوع کرونا مناسب نیست و در ۲۰ روز گذشته آمار فوتی‌های کشور به مرز ۵۰۰ نفر در روز رسید. شخص رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا تذکر جدی دادند تا محدودیت‌ها اعمال شوند.

برگزاری مراسم آئینی و مذهبی و تجمعات ممنوع است

استاندار کرمان افزود: با اجرای طرح محدودیت‌های هوشمند مصوب ستاد ملی کرونا، امروز وضعیت استان و کشور به حالت نسبتاً باثباتی رسیده اما شکننده است و بر این اساس در همه شهرها در تقسیم‌بندی رنگی زرد، نارنجی و قرمز، مراسم آئینی و مذهبی و تجمعات ممنوع اعلام شده است.

زینی‌وند اضافه کرد: همه ملت ایران، علاقه مند و دلداده این هستند که سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی مراسمی با شکوه و شبیه تشییع پیکر ایشان برگزار شود، اما محدودیت‌های کرونایی وجود دارد.

تاکید خانواده سردار سلیمانی بر برگزاری مراسم سالگرد بر مبنای مصوبات ستاد کرونا

استاندار کرمان گفت: خانواده شهید سلیمانی نیز در دیداری که با ایشان داشتیم تاکید نمودند هر گونه تصمیم‌گیری در این زمینه به ستاد ملی سپرده شود و ستاد ملی و قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا نیز برگزاری تجمعات در این زمینه را ممنوع کردند.

محدودیت شدید برای برگزاری مراسم‌ها اعمال می‌شود

وی از همه ملت ایران و عاشقان سردار دل‌ها و هم‌استانی‌های درخواست کرد به هیچ وجه در این ایام به کرمان سفر نکنند و گفت: احساسات مردم را درک می‌کنیم، اما سلامت مردم بسیار مهم است. الان در استان کرمان هیچ‌گونه پذیرشی برای مسافر و زائر وجود ندارد و محدودیت شدید برای برگزاری مراسم‌ها اعمال می‌شود.

استاندار کرمان تصریح کرد: برنامه‌هایی تحت عنوان هفته مقاومت تدوین شده که با فرماندهی سپاه ثارالله و دیگر مسئولان برنامه‌ها هماهنگ شده است تا این برنامه‌ها در قالب فضای مجازی برگزار و بهره‌برداری شود.

وی تاکید کرد: از همه مردم ایران درخواست داریم که از شهرهای مختلف استان و استان‌های کشور در این ایام به کرمان تشریف نیاورند که محدودیت شدید از ورودی استان قائل هستیم و پس از ریشه کنی کرونا ویروس و عادی شدن شرایط برای زیارت مزار شهید سپهبد قاسم سلیمانی به کرمان تشریف بیاورند.

پیش از این هم معاون سیاسی استاندار کرمان با اعلام اینکه از طرف فرماندهی سپاه به رده‌های این نیرو و از سوی وزارت کشور به تمام استانداران ابلاغ شده تا مردمی که دلشان در گرو سالگرد شهادت سردار اسلام است به صورت انفرادی و کاروانی به سمت استان کرمان حرکت نکنند، گفته بود به دلیل شیوع ویروس کرونا هیچگونه برنامه‌ای برای حضور و پذیرش زائران و مسافران سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی وجود ندارد و مردم به شهر کرمان سفر نکنند.

استانداری کرمان: عاشقان سردار دل‌ها به کرمان نیایند| مراسم حضوری نداریم

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=61145
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.